banner461
banner195

Gün Musaların Ve Mursilerin Yanında Olma Günüdür

Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Gülbahçe Parkı önünde düzenlenen basın toplantısında Mısır’daki askeri darbe kınandı.

Gün Musaların Ve Mursilerin Yanında Olma Günüdür
09 Temmuz 2013 Salı 13:37

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Gülbahçe Parkı önünde düzenlenen basın toplantısında Mısır’daki askeri darbe kınandı.


Memur-Sen’e bağlı sendikaların Şube Başkanlarının yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başkanı ve yöneticilerinin de katıldığı basın toplantısında Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, “Tarih tekerrürden ibarettir. İbret alınsaydı hiç tekerrür eder miydi tarih der. Rahmetli Akif. 5 bin yıllık mısır tarihinde ilk defa firavunlara karşı mısır halkının hür iradesiyle seçilmiş Cumhur başkanına karşı Maalesef zamanımızın firavunları tarafından darbe ile görevinden uzaklaştırılmıştır. Muhammed Mursiye karşı neden darbe yapıldı?. Halk tarafından seçildiği için mi?. Hafız olduğu için mi?. Zamanımızın firavunlarına karşı dik durduğu için eğilmediği için mi?. Gazze’nin can damarı refah sınır kapısını açtığı için mi?. Bir daha ispat edildi ki Avrupa ve Amerika için Demokrasi sadece kendilerini seçtiği sürece meşrudur. Müslümanlar demokrasi ile geldiklerinde gayri meşru olur. Askeri darbeler dahil her türlü illegal yöntemler onlar için meşrudur. Darbeci general Sisi’ye sesleniyoruz seni kullanan firavunlar işleri bittiğinde ilk tekmeyi sen yiyeceksin. Bu gün Dünyanın her yerinde zamanımızın firavunları oluk oluk Müslüman kanı akıtmaya devam ediyor. Çeçenistan da, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Mısır’da,  Filistin’de, karabağ’da, Irak’ta, Myanmar’da ve başka yerlerde. Ve 2. Dünya Savaşlarında 50 milyon insanın öldüğü Avrupa sınırları kaldırarak birlik sağlamıştır. İslam dünyası aralarındaki mezhep ve ırkçılık gibi hastalıkları bırakarak Tevhid sancağı altında bir araya gelerek; coğrafi, Ekonomik, siyasi, kültürel, birlikteliği sağlamalıdırlar. Arap baharı ile  sevindiğimiz Mısır’da siyonizmin kışkırtması ve tahrikiyle Bahar kışa çevrilmiştir. Tüm İslam alemi Mısır halkı ve onun lideri Muhammed Mursi ile birliktedir. Siyonizmin her türlü oyun ve darbeleri kendi başına dönecektir. Hak üstün gelecektir. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun deyimi ile firavunlara karşı  olmak yetmez Musaların yanında olmak gerekir. Gün Musaların Ve Mursi’lerin Yanında olma günüdür” açıklamalarında bulundu.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sendikasız - 5 yıl önce
bende yaparım devlet benim de sendika aidatımı ödese.adalet olmayan bir ülkede adalet var diye caddelere çikarim.helaliniz var.kendi evinin önünü süpüremeyenler başkalarinin evinin önünü süpürür.