banner461
banner195

Güne, sabah sporu ile başlıyorlar

Nevşehir’in Kıratlıoğlu Mahallesi’nde Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören engelliler, güne sabah sporu ile başlıyorlar.

Güne, sabah sporu ile başlıyorlar
26 Eylül 2014 Cuma 09:08

banner143
banner134

 Nevşehir’in Kıratlıoğlu Mahallesi’nde   Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören engelliler, güne sabah sporu ile başlıyorlar.

Nevşehir’de eğitilebilir zihinsel engellilerin,  zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra   engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunmasının amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nden yararlanan 30 u aşkın zihinsel engelliler, merkezde gerçekleştirecekleri eğitim ve sosyal amaçlı çalışmalara spor yaparak başlıyorlar.

Uzman eğitici nezaretinde spor yaparak güne başlayan engelliler, yaklaşık 30 dakika süre ile güne daha zinde başlamanın da keyfini yaşıyorlar. Bu arada bazı engellilerde masa tenisi ile boş vakitlerini değerlendirmeye çalışıyorlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.