banner461
banner195

Güney Çevre Yolunda Sona Yaklaşılıyor Nevşehir’e Muhteşem Yatırım

Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşılıyor.

Güney Çevre Yolunda Sona Yaklaşılıyor Nevşehir’e Muhteşem Yatırım
28 Ekim 2013 Pazartesi 12:11

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşılıyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğu, bir an önce tamamlanabilmesi için Nevşehir belediyesinin de desteğini esirgemediği projenin bir bölümünün yılsonuna kadar tamamlanarak karayolu trafiğine açılması planlanıyor.

Nevşehir Valiliği İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi ve Karayolları Kayseri Bölge Müdürlüğünün işbirliğinde geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan 9.5 kilometrelik Güney Çevre Yolunda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan yeni Adnan Menderes Terminalinin hemen üst bölümünden başlayıp, Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyü’nün Derinkuyu ilçe yolu ile bağlandığı alana kadar olan 9.5 kilometrelik bir alanı kapsayan Nevşehir Güney Çevre Yolu, 11′er metre geliş ve gidiş yolu ve 4 metre de orta refüj  ile toplam 26 metrelik bir genişliğe sahip olacak.

Nevşehir’deki trafik düzeninin daha etkin bir şekilde sağlanarak, ağır tonajlı araçların şehir merkezini kullanmalarının da önüne geçerek, bu yönde de trafikte önemli bir rahatlamayı da beraberinde getirecek olan Nevşehir Güney Çevre yolunda bir yandan asfaltlama çalışmaları devam ederken, bir yanda da yolun bir bölümünün tamamen bitirilip trafiğe açılması için hummalı bir çalışma ortaya konuluyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de büyük destek verdiği projenin tamamen bitirilmesi için öngörülen süre ise 2014 yılının ilk yarısı olarak belirtiliyor. Yolun tamamlanarak trafiğe açılması konusunda özverili bir çalışma dikkatleri çekiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Eyvallah ta - 4 yıl önce
güney tamamda, üniversiteden başlayıp şehirin göbeğine kadar işlemiş kuzey taraf nolacak. hep yarım yamalal işlerimiz bizi bu hale getirmedi mi?
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
iyi güzelde şehir merkezi her yer mayın tarlası gibi onlar ne zaman yapılacak.
Avatar
yenimi uyandınız - 4 yıl önce
yıllardan beri bu sorun var aklınız nerdeydi acil çözülmesi gereken konu niye seçim azı malzeme oluyor .........
Avatar
Ergen - 4 yıl önce
belediye sınırları dışında olan bir yerin belediye başkanlığını yapan kişiyle ne alakası var.
Avatar
Bayram Ulkat - 4 yıl önce
seçim zamanına getirilmesinede eyvallah, yalnız yasak savar türünden olmasın yeterki. duble yollar temcit pilavı gibi durmadan önümüze konuluyor fakat tamir edilmeyen sene yok. niğde yolunda göçüğü gördünüzmü ? resmen toprak yığını imiş.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
şehrin içini b....k götürüyor yollar berbat
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
iyi güzell hoş olmus ama sehir içinde yol denile bilecek birtane yer yok arabayla nerden geçecegimizi şaşırıyoruruz çevremdeki herkes bu durumdan şikayetçi bu durumda şeçimlerde yüzde çokları etkiler bence... bize cevre yoluda lazım tamam ama çevre yolunuda her dakika kullanmıyoruz
Avatar
ak partili - 4 yıl önce
belediye imkanlariyla calisma!! ama ihaleli bir iş varsa orda h.ünver ve ekibi var. 10.000 tl toplam aile geliriyle villa, dublex ev, hersene sifir araba vb. masallah