banner461
banner195

Halkbank komplosu 8 ay önceden planlanmış!

İran'la yapılan ticaretten dolayı, ABD Kongresinin Temsilciler Meclisi tarafından Halkbank için istenen yaptırım kararının belgesine ulaşıldı.

Halkbank komplosu 8 ay önceden planlanmış!
23 Ocak 2014 Perşembe 19:50

banner143
banner134

 İsrail yanlısı AIPAC örgütünün başlattığı girişimler sonucu 47 milletvekilinin imza attığı belgede İran'la ticaret yaptığı için Halkbank'a yaptırım istendi.

2013 yılının Nisan ayında imzalanan belge, Halkbank'a yönelik komplonun aylar öncesinden planlı bir şekilde başlatıldığını da gözler önüne seriyor.
Mektupta, Türkiye'nin İran'dan petrol ve doğalgaz alımını azalttığı, ancak Halkbank'ı yaptırımların aşılması için kullandığı iddia edildi. Halkbank'ın uluslararası yaptırım altındaki rejimlere yardım etmesinden rahatsızlık duyulduğu vurgulandı. Halkbank'ın İran'la olan ticari faaliyetlerini yaptırım kapsamına alınması talep edildi.

Kaynak: Star Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ne halkbankası? - 4 yıl önce
izler ne kadar zavallı olduk.halk bankasıma neden yabancılar komplo yapsınlar.türkiyede satılmayan kit mi kaldı?halk bank hisselerinin %78 i yabancılara satılmış.hedef saptırmaya gerek yok.herkes gerçekçi olsun
Avatar
demirhan - 4 yıl önce
bu belgeyi türkçeye çevirip vermeliydiniz. ki bazı at gözlüğü takanlar görüp anlamalarını sağlardınız.mayıs ta dolar 1700 ocakta dolar 2200.kim kazandı kim kaybetti.