banner461
banner195

Harryda Belediye Heyeti, Özel İnsanlar Merkezinde

Nevşehir Belediyesi tarafından Şubat ayı içerisinde engellilerin hizmetine sunulan Özel İnsanlar Merkezi’ni ziyaret eden İsveç’in kardeş kenti Harryda Belediyesi yöneticileri, merkezde verilen hizmetten büyük bir memnuniyet duydular.

Harryda Belediye Heyeti, Özel İnsanlar Merkezinde
04 Haziran 2014 Çarşamba 09:51

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi tarafından Şubat ayı içerisinde engellilerin hizmetine sunulan Özel İnsanlar Merkezi’ni ziyaret eden İsveç’in kardeş kenti Harryda Belediyesi yöneticileri, merkezde verilen hizmetten büyük bir memnuniyet duydular. Merkezde eğitim gören öğrencilerle tercüman vasıtasıyla iletişim kuran konuk belediye heyeti, öğrencilerin söylediği türkülere birlikte tempo tuttular.

2011 yılında Nevşehir Belediyesi ile kardeş kent anlaşmasına imza koyan İsveç’in Harryda kenti Belediye Başkan Yardımcısı  Mats Werner başkanlığındaki belediye heyeti,Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Merkezi’nde, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen tarafından karşılandı.
Nevşehir Belediyesi tarafından  eğitilebilir düzeydeki engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra  engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunmasının amaçlandığı merkezde ,önce Sera alanını gezen konuk Harryda Belediye Başkan Yardımcısı Werner ve beraberindekiler, daha sonra engelli öğrencilerin eğitiminin sürdüğü sınıfı ziyaret ettiler. Burada tercüman vasıtasıyla öğrencilerle kısa sohbetlerde yapan heyet üyelerine çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Engelliler tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosunun seslendirdiği türkülere eşlik eden Harryda Belediyesi heyeti, öğrencilerin halk oyunları gösterisinde de birlikte tempo tutarak oynadılar.
Ziyaretin anısına daha sonra engelli öğrenciler, el sanatları eğitimindeki becerilerini ortaya koydukları çeşitli el ürünlerini konuk heyete takdim ettiler.
Harryda  Belediye Başkan Yardımcısı  Mats Werner, engellilerin toplumla kaynaşmaları adına merkezdeki çalışmalardan dolayı,Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen’e teşekkür etti. Werner “Kardeş şehrimiz Nevşehir’de birlikte yürüttüğümüz projenin ben hedefine ulaştığına inanıyorum.Önce Kadın Danışma Merkezi ve sonrasında da Özel İnsanlar Merkezi, kardeş şehrimiz Nevşehir’de  önemli adımların ortaya konulduğunun göstergesi.Ben Belediye Başkanımız Hasan Ünver başkanlığında tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.Dostluğa dayalı ikili ilişkilerimiz bundan sonraki süreçte de daha değişik alanlarda devam edecektir.Bizlere gösterilen ilgiden dolayı da tüm heyet arkadaşlarımız adına, Belediye Başkanı sayın Hasan Ünver ve tüm Nevşehir halkına en içten teşekkürlerimizi iletiyoruz.”dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.