banner461
banner195

Hollanda'dan sonra Belçika da alkol satışını sınırlıyor

Hollanda'nın alkollü içeceği yasaklama kararı, Belçika'yı da benzer bir uygulamaya yöneltti

Hollanda'dan sonra Belçika da alkol satışını sınırlıyor
20 Haziran 2013 Perşembe 10:45

banner143
banner134

 Hollanda'nın gelecek yıldan itibaren 18 yaş altına her türlü alkollü içeceği yasaklama kararı, Belçika'yı da benzer bir uygulamaya yöneltti.

 
Halen 16 yaş altına tüm alkollü içeceklerin ve 16-18 yaş grubuna damıtılmış alkollü içeceklerin yasak olduğu Belçika'da, hükümetin iki öneri üzerinde çalıştığı açıklandı.

Federal hükümetin ya Hollanda örneğini takip ederek 18 yaş altına alkolü tamamen yasaklayacağı ya da 16-18 yaş grubundakilerin kullanmalarına izin verilen alkol oranını düşüreceği belirtildi.

Hollanda’da uzun zamandır gündemde olan alkollü içki satın alma ve bulundurma yaşının 18’e çıkarılmasına dönük yasa önerisi, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi’nden sonra dün üst kanat Senato’da da kabul edilmişti.

Avrupa Birliği'nin 27 üyesinden 19'unda 18, Yunanistan'da 17 ve Belçika dahil kalan 7'sinde 16 yaş altındakilere her türlü alkollü içecek satışı yasak.

Sert alkollü içkilerde hemen her ülkede 18 yaş sınırı geçerliyken AB dışındaki Norveç ve İzlanda'da 20 yaş sınırı uygulanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bilen bilir - 5 yıl önce
taksimciler,direnenler hu huuu koşmular peksimet almaya mı gittiniz,hu huuuu,nerdesiniz ayol.yoksa sızıp bir köşede mi kaldınız kızlar erkekler,direnenler durup durup durulma payendesine dahil olanlar.bakın hollandada çapulculuğunuzun da ihtişamını ortaya koyan rakıcığınıza yasak geliyor.taksim ne ki hadi bavulları mismetleri flamaları toplayıp toplayın hollandaya özgürlük götürün.rakıma karışma deyin,flama açın falan,yürüyünde boy ölçüsünüzü hollandalı terzi abileriniz bir alsın,sonra kraliçe elizabeth rakınıza bir de rakım ekleyip demokratlık notunuzu versin.hadi arşın orda ise halepte burda.ne yani istanbulhdaki adamda hollandadaki salatalık mı.,hadi yahu ne duruyorsunuz.gidin ve yüksek demokrasi uygulamalarınızı orada şöyle bir taksimat yapın bakalım hollandadaki muhteremler ne not verecek.bakın orada rakınıza dokunulmaya başlandı,avrupa ülkesi yüksek medeniyette neler oluyor adamlar rakınızı yasaklıyor,hadi hollandadaki adaşlarınız sizin ayağınıza kırmızı halı sererek karşılamayı