banner421
banner461
banner195

İHH Nevşehir 'Türkmen Bölgesi Bayır Bucak Katliamı' Açıklaması

Son günlerde özellikle Bayır bucak bölgesinde, Suriye halkına genelde, ama özelde de Türkmen kardeşlerimize dönük olarak çok yoğun bir saldırı tüm insanlığın gözleri önünde yapılıyor. Dünya susuyor.

İHH Nevşehir 'Türkmen Bölgesi Bayır Bucak Katliamı' Açıklaması

banner143
banner134
Kıymetli halkımız."Suriye'de Türkmen köylerine yönelik kara ve hava  harekatı hız kesmeden devam ediyor." Son günlerde özellikle Bayır bucak bölgesinde, Suriye halkına genelde, ama özelde de Türkmen kardeşlerimize dönük olarak çok yoğun bir saldırı tüm insanlığın gözleri önünde yapılıyor. Dünya susuyor.

 Bu saldırılar bize gösteriyor ki, Suriye rejiminin başında bulunanlar ve onun destekçileri İran, Çin, Hizbullah, ve  Rusya’nın ne kadar kanlı ve barbar olduğunu ortaya çıkarıyor..Sözde Suriye’de barış getirmek isteyenler, Tamamıyla sivillere dönük bu saldırılarla insanlığın utanç tablosunu oluşturuyor. ve tarihe unutulmaz şerhler düşüyor.. Rus uçaklarının havadan katıldığı, Esed güçleri, İran, Hizbullah ve Daeş terörü bölgede Türkmenlere nefes aldırmıyor. Devletimizin üst düzey yetkilileri, Dışişleri Bakanımız ordumuz  Rusların , İranın ve Lübnan Hizbullahının, Esed canilerinin bu aymazlığına acilen sert tavrını sözle değil, anladıkları dilde yapmalıdırlar..

Eğer Rus Hava Kuvvetleri ve Rusya'nın  askeri bir mevcudiyeti DEAŞ'a karşı mücadele edecekse, bunu DEAŞ'a karşı yapmalılar."dan çok, soydaşımız Türkmenler ve toprağımız Bayır Bucak son kalelerimizden biri olarak düşünülerek, kardeşlerimize siper olunmalıdır.. diplomasinin fayda vermeyeceği oyalanmalarla vakit kaybedilmemelidir..soykırım soydaşlarımızın şahsında, dünya Müslüman Türk alemine yapılmaktadır..

 Susmak güzel bir hasletse, haine haddini bildirmekte erdemli bir harekettir.

  Türkiye sınırında, Suriyeli sivil halkın saldırılar karşısında Türkiye'ye yönelerek, yeni bir mülteci akımı ortaya çıkması durumunda bundan herkesin sorumlu olacağını hepimiz biliyoruz., Devletimiz Suriye’yi defalarca  uyararak, Türkiye'nin Türkmen, Arap, Kürt hiç bir ayrım yapmadan sınırlarına yakın yerlerde sivillere yapılan saldırılara anında tepki verdiğini de görüyoruz..ama atalarımızın  ‘’..Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.’’ Sözünü de icraata koymalarını bekliyoruz.

Bayır bucak bölgesinde Hastaneler  Türkmen yaralılarla, morglar şehitlerle, dolu.  haneler viran olmuş, ümitler kaybolmaya yüz tutmuştur. Köy köy meselenin takibinde olmak ne yazar.. viraneye dönmüş hanelerde, ufuk kara bir tablo olduktan sonra, çocukların gözlerinde hayat parıltıları kaybolduktan sonra, kadınlar evinin direği yiğit Mehmetlerini toprağa verdikten sonra.. o takipler sadece vah vahlar la eyvahlar la serzenişler le kalır. ve zamanında yapılmayan müdahaleler sonucu, bir millet tarihten silinir kaybolur..

 Evet devlet olarak hassasiyetlerimiz vardır mutlaka. "Rusya tarafı da bu anlamda Türkiye'nin hassasiyeti olan bölgelerin, köylerin bildirilmesi konusunda da bir görüşmede yapılmış da olabilir. sivil halka karşı yapılan her türlü saldırıya mutlaka karşıyızdır.. sınır boylarımızda yeni mülteci dalgası oluşturacak saldırılar arzu etmediğimiz bir durum olabilir..ama tüm dünya bilmelidir ki, bayır bucak Türkmenleri canımızdır, kanımızdır,  Bayır bucak Türkmenleri asırlarca orada yaşamış kardeşlerimizdir, Osmanlının Suriye topraklarına bıraktığı emanetlerimizdir. diğer Suriyeliler gibi. Onlara dönük bu barbarca saldırıyı en şiddetli şekilde elbette kınıyoruz, kınayacağız da….ama bu konuda icraata geçmesi gerekenler, icraata geçmezlerse unutmayın ki, bizde unutmayacağız, unutturmayacağız.. ve bu konuda da herkesi duyarlı davranmaya bir kez daha davet ediyoruz. 'Teröre karşı mücadele veriyoruz' iddiasıyla oradaki Arap, Kürt ,Türkmen, kardeşlerimize dönük yapılan katliamları da kimse meşru kılamaz" Tüm dünya müstekbirleri şunu iyi bilsinler ki,

Mazlumun ahı hiçbir zaman yerde kalmamıştır . kalmayacakta..

Bil vesile şehitlerimize ALLAH tan rahmet diliyorum.. saygılarımla..

Baki öncel,  Nevşehir İHH ( İnsan Hak ve Hürriyetleri, İnsani yardım derneği ) bşk.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.