banner461
banner195

İstiklal ve Demokrasi Nöbeti'nde 11. Gün

Nevşehir'de İstiklal ve Demokrasi Nöbeti 11. gününde de devam etti. Nevşehir halkı, 7’den 70’e çocuk, genç, yaşlı, ihtiyar demeden Diriliş Meydanında demokrasiye destek verdi.

İstiklal ve Demokrasi Nöbeti'nde 11. Gün
26 Temmuz 2016 Salı 00:18

banner143
Nevşehirliler demokrasi nöbetinde meydanlara sığmıyor
İlgili Galeriye Git
banner134
FETÖ üyesi oldukları öne sürülen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) içindeki bir grup asker tarafından 15 Temmuz Cuma günü kalkışılan darbe girişiminin üzerinden 11 gün geçti. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Nevşehir'de de vatandaşlar Türk Telekom önü Diriliş Meydanına akın edip Demokrasi Nöbeti tutmaya devam ediyor.

Nevşehirliler, yaşlı, ihtiyar, genç demeden 7’den 70’e meydana gelerek Demokrasi Nöbeti tutmaya devam ediyor. Alana gelenlere Nevşehir Belediyesi Hizmet Birimi tarafından kurulan ikram alanlarında sınırsız su, ayran ve ekmek arası kavurma ikram ediliyor.

 Her gece Nevşehir Türk Telekom önü Diriliş Meydanını dolduran binlerce vatandaş, ellerinde Türk Bayrağı sık sık darbe karşıtı slogan atmayı da ihmal etmiyor.

Bu günkü Demokrasi Nöbeti'ne; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu , Nevşehir İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya , Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, TKDK Nevşehir İl Koordünatörü Murat Asiltürk, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Sağlık İl Müdürü Rahim Ünlübay, Belediye Başkanları, Nevşehir Meslek Odası Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve binlerce vatandaş her gece tam destek veriyor.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.