banner461
banner195

Japon turistin katil zanlısına müebbet ceza

Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi vadisi'nde Japon turistler Mai Kurkiharac'ın öldürülmesi ve Hoshie Teramatsu'nun yaralanması olayının katıl zanlısı Fatih Uyar'a müebbet hapis cezası ve 94 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Japon turistin katil zanlısına müebbet ceza
10 Aralık 2013 Salı 17:01

banner143
banner134

Japon turistin katiline müebbet ceza...
Nevşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada katil zanlısı Fatih Uyar ile Japonya Büyükelçiliği yetkilileri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri hazır bulundu. Fatih Uyar cinayeti kendisinin işlemediğini söyledi. 

Mahkeme heyeti yapılan yargılamada Fatih Uyar'a Japon kadın turist, Mai Kurkiharac'ı Kasten Öldürmeye Yönelik eylemi suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına, Cinsel Saldırı eylemi açısından 11 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma eyleminden dolayı 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, nitelikli yağma suçundan 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. 

Japon turistin katiline 93 yıl ceza!

Heyet, "Japon turist Hoshie Teramatsu'ya yönelik Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs suçundan 20 yıl hapis cezası, Cinsel Saldırı suçundan 15 yıl hapis cezası, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Eylemi açısından 12 yıl, nitelikli yağma suçundan 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. 

Duruşma bitiminde Fatih Uyar, kararı nasıl değerlendirdiğini soran basın mensuplarına küfürle karşılık verdi. 

11 Eylül tarihinde Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde meydana gelen olayda yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac'i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı. Olay sonrasında ise Fatih Uyar yapılan çalışmalarda katil zanlısı olarak yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Zaman Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa Korkmaz - 4 yıl önce
verilen ve cezaların sınırı olmayabilir, bu durumdan çok buna benzer olayların yöremizde ve ilkemizde hala işleniyor olması çok üzücü... yazıklar olsun, cehalete ve yobazlıklara...
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
vay adaletim vay....istediğiniz kadar ömür boyu müebbet verin..adam pişmanim diyecek, pişmanim diyecek, mahkemede iyi durdun diyecekler, cezaevindede iyi durdun diyecekler cezasi biraz daha düşecek..bir kaç yil geçtikden sonrada bir af çikacak...hayirli olsun vatana millete...idami çikarmadiğiniz sürece böyle işler çok olur..her günde okursunuz böyle...olan ölenlere oluyor..çok yazik çok...
Avatar
göremeli - 4 yıl önce @Mustafa Korkmaz
sen bizim mustafa korkmaz sın demi sen kendine bi bak senide kesmek lazım aslında