banner461
banner195

Kampanya 15 Ocak’ta Sona Erecek

Soğuk kış mevsiminin başlamasıyla neredeyse her gün bir çocuğun donarak öldüğü Suriye’ye yönelik yardım kampanyası başlatıldı. Nevşehir’de İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerince başlatılan kampanya 15 Ocak 2014 tarihinde sona erecek.

Kampanya 15 Ocak’ta Sona Erecek
11 Ocak 2014 Cumartesi 09:36

banner143
Kampanya 15 Ocak’ta Sona Erecek
İlgili Galeriye Git
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Soğuk kış mevsiminin başlamasıyla neredeyse her gün bir çocuğun donarak öldüğü Suriye’ye yönelik  yardım kampanyası başlatıldı. Nevşehir’de İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerince başlatılan kampanya 15 Ocak 2014 tarihinde sona erecek.

Çetin savaşın hüküm sürdüğü, insanlık dramının yaşandığı Suriye’de mazlum halk hayatta kalabilmek için birçok zorluğa karşı mücadele ediyor. Kış mevsimiyle birlikte yeni bir sorunla karşılaşan Müslümanlar ısınma sorunu nedeniyle bu kez de çocuklarını soğuğa kurban vermeye başladı.

Daha önce savaş bölgesine  başta patates olmak üzere çeşitli ihtiyaç malzemeleri gönderen Nevşehir halkı  mazlumlara destek olmak amacıyla yeniden kolları sıvadı. Soba, battaniye, halı, sünger yatak, çocuk bezi ve kuru gıdadan oluşan yardım malzemeleri Nevşehir’den 15 Ocak tarihinde yola çıkacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerince başlatılan kampanya çerçevesinde adı geçen malzemeler  Nevşehir Eski Bağ-kur Binası’na kurulan standa teslim edilebilecek. Yapılan açıklamada, giyim malzemelerinin gümrükte yaşanan sorunlar nedeniyle alınmadığı ancak, soba, battaniye, halı, sünger yatak, çocuk bezi ve kuru gıda maddeleri toplanıyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.