banner461
banner195

‘Kapadokya Serileri: Uluslararası Enerji Ekonomisi ve Politikası’ Adlı Konferans Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

16-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında Nevşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Ahiler Kalkınma Ajansının işbirliği ile düzenlenecek olan ‘Kapadokya Serileri: Uluslararası Enerji Ekonomisi ve Politikası’ adlı konferans hakkında Kapadokya Dedeman Otel’de Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Doç. Dr. Alper Aslan ve konferans ekibi, Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a konferans çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

 ‘Kapadokya Serileri: Uluslararası Enerji Ekonomisi ve Politikası’ Adlı Konferans Hakkında Bilgilendirme Toplantısı
08 Mart 2013 Cuma 16:19

banner143
banner134

 Doç. Dr. Alper Aslan konferansın amacını, enerji odaklı ekonomi politikalarını, enerji ekonomisi alanında güncel konuları, gelişmeleri ve yenilikleri ele almak ve enerji sektörünü global bir bakış açısıyla incelemek şeklinde ifade etti. Konferansa geniş bir katılımın olduğunu ve 100’e yakın çalışmanın konferans kapsamında sunulacağını sözlerine ekledi. Açış konuşması için İngiltere’nin önde gelen yayın evlerinden Emarld tarafından Araştırmalarda Mükemmel Prestij Ödülü sahibi Avustralya’nın en genç finans profesörü Paresh Narayan (Deakin Üniversitesi) ile dünyanın önde gelen dergilerinde 100‘ün üzerinde makalesi olan Nicholas Apergis’in (Piraeus Üniversitesi) katılacağını bildirdi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ise bu tür akademik etkinliklerin üniversitemizin hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtımına katkı sağladığını ve Nevşehir Üniversitesinin bilgi üretme merkezi haline geldiğini söyledi. Bu tür akademik etkinliklerin sayısının atması dileğinde bulunarak konferans ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.