banner461
banner195

Kapadokya’da bayram bereketi

4 mevsim turist ağırlayan Kapadokya bölgesi özel günlerde de turistlerin ilgisini çekiyor. Kapadokya’da Kurban Bayramı nedeniyle oteller yüzde yüz doluluk oranına ulaştı.

Kapadokya’da bayram bereketi
29 Eylül 2014 Pazartesi 17:44

banner143
banner134

 Havaların soğumasıyla birlikte deniz turizmi sona erdi. 5 günlük bayram tatilini fırsat bilen tatilcilerde tercihlerini farklı yönlerde kullanmaya başladı.

Deniz turizminden sonra ülkemizde turizm deyince akla ilk gelen mekanlardan birisi olan Kapadokyabölgesi de Kurban bayramı nedeniyle turist bereketini yaşıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KapadokyaTuristik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok: “ Kapadokya bölgesinde sezon mart ayında açılır. Yaz aylarında turist sayısında düşme yaşanıyor, ancak eylül-ekim aylarında yeniden Kapadokya’ya olan ilgi artar. Kültür turizmi denilince dünyada adından söz ettiren Kapadokya bölgesi, resmi ve dini bayramlarda da yerli turistlerin en çok ilgi gösterdiği mekanlar arasında yer alır. Bu yılKurban bayramının sezon içine denk gelmesi sebebiyle Kapadokya‘da otellerin doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.” Dedi.

Kapadokya’da konaklama ücretleri

Kapadokya bölgesinde her bütçeye göre tatil imkanı bulunuyor. geceliği 80 liradan pansiyonda kalınabilirken, otellerin ortalama ücretleri 300-400 lira. Ancak elit otellerin de bulunduğu Kapadokyabölgesinde geceliği 1200 liraya da odalar mevcut.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.