banner461
banner195

KARUMDER Proje Peşinde

Nevşehir’de faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneği, bölgedeki mübadil kültürünü tanıtmak amacıyla çeşitli projeler yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 KARUMDER Proje Peşinde
14 Kasım 2014 Cuma 16:54

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneği, bölgedeki mübadil kültürünü tanıtmak amacıyla çeşitli projeler yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Mübadele ve Balkan Türk Kültürü üzerine yaptıkları çalışma ve etkinliklerle Nevşehir'de ilkleri gerçekleştirdiklerini belirten Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneği Başkanı Serkan Sonradanbulan; "Derneğimizin kurulduğu 20 Eylül 2013 tarihinden bu yana yaptığı faaliyetler kamuoyunca ilgiyle ve yakından takip edilmektedir. Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kurduğu kurumsal ilişkiler sayesinde tüzel kişiliği tanınmış ve benimsenmiştir. Mübadele ve Balkan Türk Kültürünün tanıtımı, yaşatılmasının yanında üyeleri ve bulunduğu ildeki tüm mübadil ve göçmenleri bir araya getirerek yardımlaşma ve dayanışmayı tesis etmek üzere yürüttüğü çalışmaları kuruluş amacının temel unsurlarıdır. Bu unsurların gerçekleştirilmesi için sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve yerel yönetim birimleri ile birlikte tarihi ve kültürel çalışmalar, projelerle desteklenerek devam edecektir." dedi.,


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
o gözlük nedi̇r arkadaş şakamisin sen ya ??
Avatar
vatandaş 2 - 4 yıl önce @vatandaş
bu haberden anlaya anlaya gözlüğü mü anladın?