banner461
banner195

Kavak Kasabasında Coşkulu Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kavak Belediyesi Sevgili Peygamberimizin Miladi Doğum Tarihi Olan, Her Sene 14-20 Nisan Tarihlerinde Kutlanan ' Kutlu Doğum Haftası ' Dolayısıyla Nevşehir Merkeze bağlı Kavak kasabasında vatandaşlara Gül ve Peygamber Efendimizin güzel nasihatlarını içeren Broşürler dağıtıldı.

Kavak Kasabasında Coşkulu Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
27 Nisan 2013 Cumartesi 15:30

banner143
banner134

 Sevgili Peygamberimizin  Miladi Doğum Tarihi Olan, Her Sene 14-20 Nisan Tarihlerinde Kutlanan ' Kutlu Doğum Haftası ' Dolayısıyla Kavak Belediye Başkanı  sayın Celal Yiğit, Nevşehir Müftü Yardımcısı Sayın Nazım Haksever, Cami İmamları , Mahalle MUuhtarları ve Kavak Taşıyıcılar kooperatifi Başkanı  Kavak kasabası bayanlarının düzenlemiş olduğu Kutlu doğum haftası etkinliğine  katıldıktan sonra kasaba esnaflarını ve vatandaşlarını ziyaret ederek onlara gül ve Peygamber efendimizin nasihatları ve hadislerini içeren broşür hediye ettiler.

 

Kavak Belediye  Başkanı sayın Celal YİĞİT “ Kutlu Doğum Haftası'nın İslam âlemi için çok önemli bir hafta olduğunu belirtti. Başkan YİĞİT ,” Bu güzel ve anlamlı haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam'ın, değerler üstü ve çağlar ötesi mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in kutlu doğumunun yeni bir yıl dönümünü idrak ediyoruz.

 

Sevgili Peygamberimizin doğumunu kutladığımız bu günlerde, insanlığın O'na ne kadar ihtiyaç duyduğunu çok iyi görmekteyiz. O'nun barışçı ve insanı odak alan yaklaşımı, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır. İslam dininin inanç ve ahlak prensipleri konusunda tüm insanlığı doğru bilgilendirmek, bu konuda süregelen bazı yanlış algıları ortadan kaldırmak ve onun mesajlarını insanlara bir daha ulaştırmak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çok önemli bir yere sahiptir. Acı, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunların çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir. Bu hareket, çocuklarımızın gözetilmesi, insanlara değer verilmesi, yaşlılara saygı gösterilmesi, hastaya, yoksula, düşküne yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir yaşam ortamı sağlanmasıdır.

 

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası'nın, ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını dilerken, KAVAK'lı hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ediyorum “ dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.