banner461
banner195

Kaymaklı Kapadokya'nın Göz Bebeği

Şu an itibariyle Türkiye genelinde en çok ziyaretçi çeken ören yerleri sıralamasında 4. sırada yer alan Nevşehir Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde yer altı şehri düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıralamada bir üst sıraya çıkması hedefleniyor.

Kaymaklı Kapadokya'nın Göz Bebeği
06 Eylül 2013 Cuma 11:17

banner143
banner134
Kaymaklı 3. Sıraya Göz Dikti 

 NEVŞEHİR(MHA) Şu an itibariyle Türkiye genelinde en çok ziyaretçi çeken ören yerleri sıralamasında 4. sırada yer alan Nevşehir Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde yer altı şehri düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıralamada bir üst sıraya çıkması hedefleniyor.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, yer altı şehri düzenleme çalışmalarının yılsonuna kadar tamamlanacağını, modern ve sosyal tesislere de kavuşacak olan Kaymaklı yer altı kentinin daha fazla yerli ve yabancı turist çekebileceğine inandıklarını kaydetti.

Çevre düzenlemelerinin beldeye 5.5 Milyon TL dolayında bir yatırımı da sağlayacağına işaret eden Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, “Kaymaklı yer altı kenti çevre düzenlemesi çalışmalarımızın yarısı şu ana kadar tamamlandı. Son bir ihalemiz kaldı. Bu ihalede yapılıp çalışmalara başlandığında Kaymaklı yer altı kenti çevre düzenleme çalışmalarımızın 3-4 ay içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Tamamlandığında bu proje beldemize 5.5 Milyon TL dolayında bir yatırım kazandırılmış olunacak. Şu anda Türkiye genelinde ziyaret edilen ören yerleri arasında Kaymaklı yer altı şehri 4. sırada. Bu çalışmalar tamamlanıp yer altı şehrimizin modern tesislere kavuşturulduğunda bir sıra daha üste çıkabileceğimizi düşünüyorum” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kaymaklı50 - 5 yıl önce
sayın başkanım kısa sürede kaymaklımıza yaptığınız böyle büyük proje ve hizmetleriniz için sizi kutluyor teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. durmak yok hizmete ve yola devam.allah yardımcın olsun.
Avatar
gurbet - 5 yıl önce
teşekkürler halit başkanım.büyük kaymaklının büyük başkanına selam olsun.
Avatar
kaymaklılı - 5 yıl önce
ne hizmeti yapmış ya ne hizmeti???? gerçekleri konuşun bırakın şirin görünmeye çalışmayı... bu halit başkandan bi yol olmaz, zaten başka bir parti iyi bir aday çıkarsın kazanır.. gerçi halit başkanın ak partiden tekrar konulacağıda meçhul de...
Avatar
Tuna - 5 yıl önce @kaymaklılı
kafanızı kumdan çıkarıp etrafınıza bi bakarsanız görürsünüz,halit elma'nın başkanlığından sonraki kaymaklıyı görmemek bilmiyorum nasıl izah edilir.gerçi sizin gibiler sayın başbakanımız için de aynı şeyleri söylemekteler ne hizmeti yapmış diye.biz önceki kaymaklıyı da şimdiki yapılan hizmetleri de çok iyi görüyoruz.kimseye şirinlik yapmıyoruz sadece allah için görüyoruz ve halit başkanı tebrik ediyoruz.allah ondan razı olsun.
Avatar
bulut50 - 5 yıl önce @kaymaklılı
senin ve senin gibilerin zihniyetini kaymaklı iyi biliyor ama zorla kendinizi fib haber sayesinde nevşehire ve tüm türkiyeye de tanıtmış oldunuz.boşuna uğraşmayın kaymaklı size fırsat vermez.durmak yok halit başkan.
Avatar
halil - 5 yıl önce
bizler geçmişi çok çabuk unutuyoruz.kaymaklının heba olan yıllarını görmüyor,hala halit başkanın kısa sürede yaptığı büyük proje ve hizmetleri eleştiriyoruz.hizmetleri görmemek ve de rahatsız olmak nasıl izah edilir onu da bilmiyorum.ve sadece bu zihniyet sahibi olan insanlara yazıklar olsun diyorum.
Avatar
Kaymaklılı50 - 5 yıl önce @kaymaklılı
sen ve senin gibilerden bi yol olmayacağını kaymaklı halkı gördüğü için halit başkana teveccüh gösterdi ve hizmetlerini de takdirle izlemektedir.