banner461
banner195

Kaymaklı Papaz evinde Yöresel Tatlar Tanıtılacak

Nevşehir’in Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde şimdilerde atıl bir görüntü sergileyen Papaz evi olarak adlandırılan mekan çok yakın bir zamanda yöresel tatların sergilendiği bir alan haline getirilecek.

Kaymaklı Papaz evinde Yöresel Tatlar Tanıtılacak
22 Ağustos 2014 Cuma 11:13

banner143
banner134

 Papaz evinde Yöresel Tatlar Tanıtılacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde şimdilerde atıl bir görüntü sergileyen Papaz evi olarak adlandırılan mekan çok yakın bir zamanda yöresel tatların sergilendiği bir alan haline getirilecek.

Kaymaklı Belediyesinin projelendirdiği Yer altı şehri çevre düzenleme çalışmaları doğrultusunda yapılan yeni işyerlerinin tam ortasında kalan ve Anıtlar Kurulunun izni ile rölöve çalışmalarına başlanılan mekanın çok yakın bir zaman içerisinde onarılarak yöresel tatların sergilendiği bir mekan haline geleceğine dikkat çeken Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, “Yer altı kenti çevre düzenleme çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Burada yaptığımız çalışmaları Allah’ın da izni ile bu yıl tamamlamak istiyoruz. Yer altı şehri çevre düzenleme çalışmaları doğrultusunda yeni işyerlerimizin bulunduğu alanda yer alan eski tarihi binayı onararak burasını bölgenin önemli damak tatlarının sergilendiği ve yöreye gelen yerli yabancı turistlere ikram edildiği bir haline getirmeyi planlıyoruz” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.