banner461
banner195

Kış Lastiği uygulaması esnafın yüzünü güldürüyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ticari araçlara getirdiği kış lastiği takma zorunluluğu, lastikçi esnafının yüzünü güldürüyor.

Kış Lastiği uygulaması esnafın yüzünü güldürüyor
12 Aralık 2013 Perşembe 16:18

banner143
banner134

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ticari araçlara getirdiği kış lastiği takma zorunluluğu, lastikçi esnafının yüzünü güldürüyor.

Kış sezonunun başladığı andan itibaren yoğunluk yaşadıklarını ifade eden lastikçi esnafı, uygulamanın işlerine olumlu anlamda yansıdığını belirttiler. Kar yağışı ile birlikte lastik satışlarında bir yoğunluk yaşadıklarını ifade eden Özeniş Oto Lastik sahibi Mustafa Serkan Hamamcı, kışlık lastiklerin sürücüleri birçok faydasının olduğunu söyledi. Hamamcı, "Arabaların kayması, fren anında aracın hareket etmesi, gidişatı ve süratinde oldukça fark oluyor. Bu nedenle tüm sürücülere, araçlarına kış lastiği taktırmalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

Sürücülerin mutlaka araçlarının kışlık bakımlarını yapmaları gerektiğini vurgulayan Hamamcı, "Sürücülerimizin 4 ya da en az iki çeker kışlık lastik taktırmaları gerekiyor. Bunun yanında lastikleri değiştirdikten sonra balansın yapılması şarttır. Böylece yol tutuşu ya da gidişi daha iyi oluyor. Ayrıca sürücülerin araçlarının kışlık bakımlarını da yapmalarını öneriyoruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar ise kış lastiği zorunluluğu uygulamasını yerinde bulduklarını belirterek, uygulamaya tüm sürücülerin uyması gerektiğini söylediler. Kış lastiği zorunluluğunun güzel bir uygulama olduğunu ifade eden Gurbetçi bir vatandaş, "Gerçekten bu yasamız aynı Avrupadaki gibi çok güzel. Vatandaşların yolda kalmamaları için devletimizin getirdiği güzel bir tedbirdir. Yoksa bazı sürücüler hayatını da hiçe sayıyor, diğer vatandaşların da hayatını hiçe sayıyor. Bu nedenle bu yasa özellikle bizim yöremiz için çok iyi bir yasadır. Umarım herkes buna uyar" dedi.

Emniyet yetkilileri ise "Kar lastiklerini takmak lazım. Sonuçta can güvenliği için yapılan bir şey. Denetlemelerimiz aralıksız sürecek." şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.