banner461
banner195

Kızılırmak Havzası Islah Çalışmalarında Komisyon Ne Yaptı ?

Kızılırmak Havzası Islah Çalışmaları için Valilik bünyesinde komisyon kuruldu. Komisyonunun şu ana kadar ki çalışmalarıyla ilgili kamuoyuna henüz bir bilgi aktarılmış değil.

Kızılırmak Havzası Islah Çalışmalarında Komisyon Ne Yaptı ?
19 Haziran 2013 Çarşamba 10:04

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kızılırmak Havzası Islah Çalışmaları için Valilik bünyesinde komisyon kuruldu. Komisyonunun şu ana kadar ki çalışmalarıyla ilgili kamuoyuna henüz bir bilgi aktarılmış değil.

 

Yapılacak çalışmalar ile su içinde kalan ağaç, bina, ot gibi çirkin görüntüyü yok etmeyi, bunlarla oluşacak koku ve sivrisinek gibi haşerelerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

 

Hidroelektrik Santrali üretici firmasının taahhütlerinin de bir an önce uygulanması yönünde girişimlerde bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun yaptığı açıklamada ‘’ İlçemize kurulan Hidroelektrik Santralinin meydana getirdiği bazı olumsuz olayların halledilmesine yönelik ciddi çalışmalarımız var. Firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerin ardından konuyu DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğü ve Valiliğimiz ile paylaşarak çözüm arayışı içerisine girdik. Yapılmasını amaçladığımız çalışmalar ile ırmak havzasının tertemiz bir görüntüye kavuşmasını, içerisinde kayıklarla gezilecek bir hale getirmek istiyoruz’’ dedi.

 

Peyzaj çalışmalarının da hazır olduğunu belirten Başkan Dursun, oluşan göl alanının kenarları düzenlenerek yeşil alanlar, gezi parkurları oluşturacaklarını, tüm bunların yapılmasının ardından kötü koku ve sivrisinek gibi problemlerinde tamamen yok olacağını söyledi.

 

Valilik bünyesinde oluşturulan komisyon, saha incelemeleri yaparak süreci başlattı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Duran DURSUN - 6 yıl önce
hes firmasıyla yapılan bir sözleşme var ve bu sözleşmede üstüne düşeni yapmayan hes firması belediyeye bir kamyonet alıp üstüne düşen görevi yapmaktan imtina ediyor mesela beş km.lik istinat duvarı çekmekten toprak erozyonunu engelleyici tedbirler almaktan -çünkü en az beş milyon liralık iş-kaçınıyor sonra belediye ve özel kum ocaklarının açtığı devasa köstebek yuvalarının ıslahı yine devlete yıkılıyor.bu aok açık kimileri görmek istemese de ...