banner461
banner195

Konteynır Dağıtımları Sürüyor

Nevşehir İl Özel İdaresi 2014 yılında Merkez ve İlçe Köylerinin evsel katı atıkların toplanması amacıyla ihale yoluyla 1413 adet çöp konteynırının imalatının yaptırarak dağıtımının gerçekleştirdi.

 Konteynır Dağıtımları Sürüyor
17 Nisan 2015 Cuma 16:11

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresi 2014 yılında Merkez ve İlçe Köylerinin evsel katı atıkların toplanması amacıyla ihale yoluyla 1413 adet çöp konteynırının imalatının yaptırarak dağıtımının gerçekleştirdi.

Ancak konteynırların yeterli gelmemesi sebebiyle 2015 yılında da yine Nevşehir İl Özel İdaresi  bütçesinden 1000 adet yeni Konteynır ihalesi yapılmış, Konteynırların 800  adedi Nevşehir İl Özel İdaresi  bütçesinden 200 adedi ise İller Bankası tarafından hibe yoluyla karşılandı. İmalatı hızla tamamlanıp evsel katı atık toplama işinde kullanılacak olan çöp konteynırlarının Nevşehir İl Özel İdaresince dağıtımına devam ediliyor.

İlk etapta Avanos, Acıgöl, Derinkuyu ve Ürgüp İlçe köylerine gönderilen konteynırlar köy halkının hizmetine sunuldu. İkinci partinin ise en kısa zamanda dağıtımı yapılarak Gülşehir, Hacıbektaş ve Kozaklı İlçeleri köylerinde hizmete sunulacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.