banner461
banner195

Koreli Turistler Taburcu Oldu

Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’e gelmeden önce başkentte kahvaltı yaptıktan sonra ilimize gelen Koreli turist grubundan 8 kişi mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle gelen turistlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklanmıştı.

Koreli Turistler Taburcu Oldu
12 Şubat 2016 Cuma 13:07

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’e gelmeden önce başkentte kahvaltı yaptıktan sonra ilimize gelen Koreli turist grubundan 8 kişi mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle gelen turistlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklanmıştı.

Koreli turistlerden oluşan bir grup, Ankara'da bulunan bir otelde yaptıkları kahvaltı sonrasında, Kapadokya'nın merkezi sayılan Nevşehir'e gelmek üzere otobüsle yola çıktı. Şehre yaklaşırken otobüste bulunan Koreli turistlerin 8'inde mide bulantısı, kusma ve ishal şikayeti başladı. Bunun üzerine turistler otobüsle Nevşehir Devlet Hastanesi'ne getirilerek Acil Servis'te gözetim altına alındı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle gelen hastaların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Alınan son bilgiye göre Koreli turistler hastaneden taburcu edildiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.