banner461
banner195

Kozaklı'da Kadın Çiftçi Eğitim Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Kozaklı İlçesi Karasenir Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" kapsamında 38 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kozaklı'da Kadın Çiftçi Eğitim Programı Sertifika Töreni Yapıldı
09 Mayıs 2015 Cumartesi 23:41

banner143
banner134
Kozaklı İlçesi Karasenir Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" kapsamında 38 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından kadın çiftçilerimize yönelik olarak hazırlanan bir protokol çerçevesinde Kozaklı İlçesi Karasenir Köyünde kurs açıldı. Beş gün süren kurslarda 38 kadın çiftçi eğitime katıldı. Bu kurslarda çeşitli tarımsal konuların yanında kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, kişi hak ve özgürlükleri, çocukla iletişim, girişimcilik, liderlik ve sosyal güvenlik konularında kapsamlı eğitimler verilmiştir."

Kozaklı İlçesi Karasenir Köyünde gerçekleştirilen sertifika törenine, Kozaklı Kaymakamı Kemal DURU, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin ŞENER, Karasenir Köyü Muhtarı M.Mustafa ARSLAN, İlçe Tarım Müdürü Fatih KOÇYİĞİT, Kozaklı Ziraat Odası Başkan V.Mehmet YAMUROĞLU, Kurs Öğreticileri, Teknik Personeller, Köy Halkı ve Kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Kozaklı Kaymakamı Kemal DURU, yaptığı konuşmasında;

Kadınların artık hayatın her alanında görev ve sorumluluk üstlendiğini, aile ekonomisine katkıda bulunduğunu, bu eğitim programları ile de yapılan işlerin daha kaliteli ve daha iyi yapılması yönünde destekleyici rol oynadığını, elbette teorik eğitimlerin uygulamada yerini bulması verilen eğitimler sonucunda gerçekleşeceğini vurgulayarak eğitimde emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ ise konuşmasında;

Kırsalda yaşayan çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, bundan böyle kırsalda çiftçi eğitimlerinin giderek artacağını, bilgi donanımının neticesinde daha bilinçli ve kaliteli üretimin yapılması aile ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı kaydetti. Eğitim programında desteklerini esirgemeyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Kozaklı Ziraat Odası Başkanlığına ve Karasenir Köy Muhtarlığına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi. 

              Tören sonunda sertifikalar verildi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.