banner461
banner195

Kozaklı’da Sera Alanı Artacak mı?

Kozaklı eski Belediye Başkanı Erdoğan Çelik yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli termal sağlık merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde son yıllarda seracılık alanında önemli adımların atıldığını söylemişti.

 Kozaklı’da Sera Alanı Artacak mı?
14 Ekim 2014 Salı 17:01

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı eski Belediye Başkanı Erdoğan Çelik yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli termal sağlık merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde son yıllarda seracılık alanında önemli adımların atıldığını söylemişti.
Seracılığın, bölgenin ekonomik gelişmişliğine önemli katkılar sağlayacağını kaydeden Çelik, "Seracılıkta, Kozaklı Belediyesi tarafından imar planında örtü altı sebzeciliği olarak da isimlendirilen seracılık yapımına uygun olarak 10 bin dönümlük arazi belirlendi. Buna, hazineye ait 2 bin dönümlük arazinin de eklenmesi ile Kozaklı ilçesindeki sera alan miktarı 12 bin dönümlük düzeye ulaşacak" açıklamalarında bulunmuştu. 
Kozaklı ilçesindeki ekonomik hareketliliğin verimli hale getirilmesinde önemli potansiyel bir güç olan seracılıkla ilgili yeni yatırımların durumu merak konusu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kozaklı - 4 yıl önce
Yüzlerce kişiye iş imkanı sağladı Kozaklı 10 yılda hizmete doydu şimdiden erdogan Başkan'ın yeri aranıyor bence
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
türkiye nin önemli sağlık merkezi diye söze başlayıp, termal suyu ve araziyi örtü altından kimlere gittiği biliniyor. 10 yıllık hizmet döneminde kozaklı ya yaptığı yeter teşekkür ederiz. elini çeksin artık kozaklıdan.