banner461
banner195

Litvanya’lı Sağlık Heyeti KETEM’i Ziyaret Etti

Bir proje kapsamında ülkemizde bulunan Litvanya sağlık heyeti Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğüne gelerek Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın’dan Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün çalışma sistemi, Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı kurumlar, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin yapısı gibi konularda bilgi aldı.

Litvanya’lı Sağlık Heyeti KETEM’i Ziyaret Etti
13 Mart 2014 Perşembe 17:13

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Bir proje kapsamında ülkemizde bulunan Litvanya sağlık heyeti Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğüne gelerek Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın’dan Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün çalışma sistemi, Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı kurumlar, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin yapısı gibi konularda bilgi aldı.


Ayrıca çalışmaları yerinde incelemek üzere KETEM’i ziyaret ederek; KETEM çalışma sistemi, tarama programı, tarama yaş aralıkları, vatandaşların ilçelerden transferleri gibi konularda ayrıntılı bilgi alan ekip, kanserde erken teşhis konusunda ülkelerinde böyle bir çalışma modeli olmadığını, KETEM’in çalışma sistemini beğendiklerini ve ülkelerinde böyle bir projeyi uygulamayı düşündüklerini belirttiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.