banner461
banner195

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu'nun Görevine Son Verildi....

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu istifa etti. MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu’nun istifası Nevşehir kamuoyunda Çabalar sonuç verdi,İnşaallah bundan sonra daha iyi olur memlekette elektrik kesintileri azalır şeklinde yorumlandı.

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu'nun Görevine Son Verildi....
20 Mart 2013 Çarşamba 16:21

banner143
banner134

 MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu’nun istifası Nevşehir kamuoyunda Çabalar sonuç verdi,İnşaallah bundan sonra daha iyi olur memlekette elektrik kesintileri azalır şeklinde yorumlandı.

 Konya da geçtiğimiz günlerde Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımında yapılan MEDAŞ bölge toplantısı nın ardından özellikle Nevşehir Milletvekillerinin şikayetleri doğrutusun da Alarko grup tarafından istifa ettirildiği iddia edildi.

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, görevine veda etti.

 

Konya, Karaman, Akasaray, Niğde, Nevşehir ve  illerini kapsayan bölgede elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetlerini yürütmekte olan MEDAŞ’ın Genel Müdürü Önder Kazazoğlu’nun, görevine son verildiği öğrenildi. Kazazoğlu’nun görevden alınmasında, bölgede yaşanan hizmet sıkıntılarının başta geldiği iddia edildi. Konu ile ilgili MEDAŞ’tan bir açıklama yapılmazken, Medaş’ın üst düzey yöneticileriyle bir araya gelen Kazazoğlu’nun, mesai arkadaşlarıyla vedalaştığı öğrenildi.

 

Hizmet yetersizliği ve şikayetler koltuğundan etti

İç Anadolu Bölgesi’ndeki 6 ile elektrik dağıtım hizmeti veren MEDAŞ’ta 2009 yılından itibaren Genel Müdürlük görevinde bulunan Önder Kazazoğlu, göreve geldiği ilk günden itibaren, bölgede yaşanan hizmet yetersizliği nedeniyle, bölge halkı tarafından eleştirilerin odak noktası oldu. Son olarak, 1 Mart 2013 tarihinde Konya’da bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MEDAŞ’tan çok fazla şikâyet aldıklarını dile getirmiş ve bir bakıma MEDAŞ’a son uyarısını yapmıştı. Bu uyarıdan sadece birkaç gün sonra Önder Kazazoğlu MEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine veda etti.

Zorunlu bir ayrılık mı?

Önder Kazazoğlu’nun MEDAŞ Genel Müdürlüğü görevinden istifa mı ettirildi? Yoksa,kendi isteği ile mi?görevinden ayrıldı merak konusu oldu. Bu sorunun cevabı ise, MEDAŞ tarafından yapılacak olan açıklama sonrası netliğe kavuşacak

 MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu'nun, üst düzey yöneticilere görevinden ayrıldığını bildirdiği öğrenildi..

Dün MEDAŞ'ta şok bir gelişme yaşandı. MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, MEDAŞ yöneticileriyle akşam saatlerinde yaptığı toplantıda görevi bıraktığını bildirdi. Kazazoğlu'nun yönetici ve personelle henüz vedalaşmadığı, sadece görevi bıraktığını söylediği öğrenildi.

 

BAKAN TANER YILDIZ MEDAŞ DOSYASINI AÇMIŞTI

 

Geçtiğimiz haftalarda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Konya'da MEDAŞ Bölge Toplantısı gerçekleştirmiş, Konya'nın enerji sorunlarıyla ilgili bilgi almıştı. Önder Kazazoğlu'nun iki gündür Konya'da olmadığı, gelişmelerle ilgili Alarko üst yönetimiyle görüşmeler yaptığı sanılıyor. Kazazoğlu'nun yerine henüz bir görevlendirme yapılmazken, cuma gününe kadar Konya'da olacağı, Perşembe günü de yerine atama yapılacağı düşünülüyor. Öte yandan Önder Kazazoğlu'nun MEDAŞ'taki görevinden ayrıldığı, Alarko bünyesinde bir başka göreve getirileceği de alınan bilgiler arasında.

 

ÖNDER KAZAZOĞLU KİMDİR?

 

1953 Kilis doğumlu olan Önder Kazazoğlu, 1975 yılında Orta doğu teknik Üniversitesi Makine Bölümünden mezun oldu. 1978 yılında master çalışmasını tamamladı. 1975–1978 yılları arasında Azot Sanayi T.A.Ş (Türkiye Gübre Sanayi)’de çalıştı. 1979 yılında askerlik hizmetini tamamladı ve Alarko gurubuna katıldı. Alarko gurubunda 20 yıl taahhüt işlerinde 10 yıl kadar da arazi geliştirme işlerinde çalıştı. 2009 yılı başından bu yana da MEDAŞ Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Kazazoğlu evli ve 2 çocuk babası. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Rusça bilmektedir.   memleket.com.tr

Önder Kazazoğlu istifa etti

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu görevinden istifa etti

Meram Elektrik Dağımı Anonim Şirketi (MEDAŞ) Genel Müdürü Önder Kazazoğlu istifa etti. Önder Kazazoğlu'nun dün akşam saatlerinde MEDAŞ yöneticileri ile yaptığı toplantıda görevi bıraktığını açıkladığı ifade edildi.

Merhabahaber.com, MEDAŞ'ın merkezinin İstanbul'a taşınacağını kamuoyu ile paylaşmış ve bunun hemen sonrasında Konya'ya gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Konya'da MEDAŞ Bölge Toplantısı gerçekleştirmiş ve Konya'nın enerji sorunlarıyla ilgili bilgi almıştı. Kazazoğlu'nun yerine henüz bir görevlendirme yapılmazken, şu an Konya'da olmayan Önder Kazazoğlu'nun Cuma gününe kadar Konya'ya geleceği, atamanın da bugün gerçekleştirileceği düşünülüyor. MEDAŞ'taki görevinden istifa eden Önder Kazazoğlu'nun Alarko grubu içerisinde başka bir birimde görevlendirileceği ifade ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Abdullah Birisi - 5 yıl önce
çok şükür
Avatar
arif karabüyük - 5 yıl önce @Abdullah Birisi
bu haberi okurken dehşete düştüm yani önder kazazoğlu medaş çalışanlarına arkadaşlar birinci görevimiz sürekli elektrikleri kesmek millete elektrrik vermemek için elimizden geleni yapmaktır mı diyordu .hayır hedefimiz sıfır kaza sıfır arıza diyordu milletin esas derdi borcunu zamanında ödememesinden dolayı elektriklerinin kesilmesi ve millet vekillerinin önder kazazoğluna diş geçirememesidir bunları bir bilen olarak yazıyorum kimse kendini kandırmasın şimdi yerine emekli bir daire başkanı gelecek bakalım sayın vekiller ne yapacak göreceğiz
Avatar
konyalı - 5 yıl önce
konya bu günü kurtuluş günü ilan etmelidir. helal olsun bakan görevini yaptı.gönderdi kazazoğlunu bıktırdı resmen................
Avatar
köylü - 5 yıl önce
defolsun
Avatar
Abdullah Birisi - 5 yıl önce @arif karabüyük
arif bey medaş çalışanı heralde ama ismini gizleyerek yazmış :) hedef sıfır arıza sıfır kaza imiş:) bu hedeflerin uzağından yada yakınından geçtiğine kendiniz inanıyormusunuz, reklamdan başka bir slogan değildi bu kendinizi kandırmayın. sn kazazoğlunun çalışan arkadaşlara nasıl talimatlar vediğini de en iyi sizler de bilirsiniz, alcenin kasayı doldurdular sonra gitmiş ne önemi var. yaptıklarının hesabı sorulması lazım.
Avatar
KÖYLÜ 2 - 5 yıl önce
milletin ahi yerde kalmadi helal olsun sana bakan....
Avatar
arif karabüyük - 5 yıl önce @Abdullah Birisi
abdullah bey ne işimi nede ismimi gizlemeye ihtiyacım yok yorumumda ismim zaten var benim yorumum düşüncesizce hazırlanmış bu habere yoksa yorum yapan sizin gibi yorumcu arkadaşlara değil.kazın ayağı düşünülen gibi değil
Avatar
Abdullah Birisi - 5 yıl önce @arif karabüyük
bence siz oradan yanlış algılıyorsunuz yada algılatıyorlar bilgim yok o konuda, yadeyse soylenildiği gibi sn. bakanın toplantısında "evet sn kazazoğlu cevap bekliyoruz" denildiğinde sorulara cvp verilirdi , tatmin ederdi. diye tahmin ediyorum. haklı sonucu olarak da istifa etti yada ettirildi. tam ayrıntısını da medaş yetkilileri açıkladığı zaman öğreneceğiz.