banner461
banner195

MHP Avanos Belediye Başkan Aday Adayı Sezer'in Projesi

Milliyetçi Hareket Partisi Avanos Belediye Başkan Aday adayı Ali İhsan Sezer 4 cü projesi olan TOKİ ile ilgili hazırlıklarını gazetemizi ziyareti esnasında siz değerli Avanoslu hemşehrilerimizin bilgisine sunulmak üzere bizlerle paylaştı.

MHP Avanos Belediye Başkan Aday Adayı Sezer'in Projesi
22 Ekim 2013 Salı 19:48

banner143
banner134
Çok uzun bir süredir Avanos gündeminde olan TOKİ konutları Nevşehir de defalarca yaptırıldı ve bir yenisine başlandı. Ürgüp de başlandı, her ne hikmetse Avanos ta bir türlü başlatılamadı. Siyasi çevrelere himmet lazım olduğunda gündeme bomba gibi geliyor gün bugün oldu ne gelen var, nede yapan. Toki yapılmadığı gibi Belediyenin anlam verilemeyen tavır ve uygulamaları sebebiyle bir evlik arsa fiyatları ev yapım maliyetini de geride bıraktı. Bir sürpriz ile arsa sahibi olsa vatandaşımız  zar, zor bodurum üstü başını sokacak yer yaptırsa, kaplamasını yaptıramıyor yani prosüdür, prosüdür, prosüdür. Konut yetersizliğinden ilçemizde kiralar başını bağrını yemiş durumda.  Asgari ücretle geçim başarısı gösteren deha insanlarımızı çocuklarıyla birlikte rahat yaşayabileceği evi kiralamak yerine ancak önünden geçerken iç çekebiliyor.

                  Bütün bu meselelerin çözümü için diyorum'ki;  Ben Belediye Başkanı olduğum zaman % 51 Belediye adına % 49 Avanos halkına ait bir inşaat ve tahahhüt ltd şirketi kurup mevkisi bende saklı olan hazine arazisi ile Belediye toplu konutları olarak 3 etaplı olmak kaydı ile 2+1 90 mk 70 bin lira  3+1 11o mk 80 bin 3+1 130 mk 90 bin fiyatlarla 10.000 peşin inşaat bitimine kadar 300-400-500 lira taksitlerle en geç 3 yılda teslim edilmek üzere alt yapılı sosyal tesisli ihtiyaca cevap verecek tüm etkinliği tamamlanmış şekilde teslim edeceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Bu projenin takibinde en az 1000 Avanos lunun taşınmazı olan yerler imara açılarak 3 arsa olabilecek planlama ile her bir mülk sahibini 3 arsa sahibi yaparak bunların 2sini 40-50 binlik rakamlarla satmalarını sağlıyarak 3ncü arsasınada ev yaptırma imkanı sağlanacaktır.

                    Benim Belediye başkanlığımda rantcılar ve zengine adamcılık yapanlar değil AVANOS'lu kazanacak.   

 

 

                                                                                  SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUAT.  
                                                                                                                                       Ali İhsan SEZER

                                                                                                                        M.H.P. Belediye Başkan A.Adayı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.