banner461
banner195

Mübarek 3 Aylar Başlıyor... Yenilenelim…

Nevşehir Hacı Veli Üniversitesi NÖGED Başkanı Yrd. Doç.Dr. Özden Taşğın,yayımladığı mesajında 30 Nisan 2014 günü başlayacak olan Üç ayların büyük bir imkân ve fırsat mevsimi olduğunu belirtti.

Mübarek 3 Aylar Başlıyor... Yenilenelim…
28 Nisan 2014 Pazartesi 13:45

banner143
banner134

 Yenilenelim……….

 

30 Nisan 2014 günü başlayacak olan Üç aylar, büyük bir imkân ve fırsat mevsiminin; rahmet, bereket ve mağfiret ikliminin habercisi olarak gelen mübarek Regaib Kandili ile karşılayacağız. Bu gece, manevî iklimi ile benliğimizi kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan üç aylara ulaşmanın mutluluğunu aynı zamanda Kur’an ayı Ramazan’ın müjdecisidir.

Üç aylar, içinde Sevgili Peygamberimizin (sas) İsra ve Miraç mucizesini yaşadığı Miraç, Şaban ayının ortasına denk gelen Berat ve Ramazan ayının son on günü içerisinde yer alan ve Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı gece olan Kadir gecesinin bulunduğu değerli zaman dilimleridir.

Cenab-ı Hakk’ın engin rahmetine, ilahî lütuf, inayet, ihsan ve ikramlarına mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde kendimizi yeniden gözden geçirelim. Kendimizden ve aile fertlerimizden başlayarak bütün akraba ve komşularımıza varıncaya kadar toplumun tüm kesimleri arasında sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesi, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşması için çaba harcayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz olmak üzere gönül coğrafyamızda yaşayan tüm TÜRK – İSLAM âleminin mübarek üç aylarını tebrik ediyor; bu vesileyle gönül coğrafyamızda akmaya devam eden kanın bir an önce durması; insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması; rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, duaların kabul olması için Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

 

Yrd.Doç.Dr. Özden Taşğın

Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED)

Yönetim Kurulu Adına

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.