banner461
banner195

Muhasebecilerin Tahsilat Sorununa Çözüm Geldi

Serbest Meslek erbapları içinde en kutsal görevi ifa edenlerin başında olan fakat bu konuda diğer Serbest Mesleklerden daha büyük sıkıntılar yaşayan Muhasebecilere müjdeli haber geldi...

Muhasebecilerin Tahsilat Sorununa Çözüm Geldi
23 Ekim 2013 Çarşamba 16:48

banner143
banner134

 TÜRMOB(Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği), 90 bin üyesinin müşterilerinden ücretlerini otomatik tahsilat yapabileceği bir yazılım programı geliştirdi. 

Karaman SMMM Odası Sekreteri Sayın Cengiz ÜNVER, Müşterilerinin farkına varmadan birçok sorununu çözdüklerini ama ücretleri tahsil etme aşamasında zorluk yaşadıklarını ifade etti.


Tahsilat, haksız rekabet ve ücretin mesleğin birinci sorunu olduğunu, bu sorunlarla ilgili yeni bir yazılım programını TÜRMOB’un geliştirerek Genel Kurulda kabul edildiğini, müşterilerinden meslek mensubunun ücret ve işi bırakma şartlarıyla ilgili yazılım programını kullanarak otomatikman sözleşme tanzim edileceğini program üzerinden bankalara aktarılacağı ve tahsilatların gerçekleştirileceğini söyledi.


Ücretini ödemeyen müşterilerinin işlerini meslek mensubunun disiplin yönetmeliği gereği işine devam edemeyeceklerini, beyannamelerini veremeyeceklerini, bir başka meslektaşında beyannamelerini veremeyeceğini,


Müşterilerin ve işletmelerin yüksek cezalarla karşı karşıya gelip mağdur olmamaları için meslektaşların ücretlerinin ödenmesi hususunda hassas davranmaları konusunda bilgilendirdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.