banner461

Müsteşar Kapadokya Turizmine Ne Diyecek?

Bölge turizminin sorunlarının değerlendirileceği, çözüm önerilerinin görüşüleceği ve Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinasyonunda 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 10:00'da Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun’un başkanlığında Nevşehir-Kapadokya Dedeman Otelinde “Kapadokya Turizm Çalıştayı” yapılacak.

banner503
 Müsteşar Kapadokya Turizmine Ne Diyecek?
24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:29

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Bölge turizminin sorunlarının değerlendirileceği, çözüm önerilerinin görüşüleceği ve Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinasyonunda 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 10:00'da Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun’un başkanlığında Nevşehir-Kapadokya Dedeman Otelinde “Kapadokya Turizm Çalıştayı” yapılacak.

Bölge turizmcilerinin yanı sıra Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın da katılacağı toplantıda Kapadokya bölgesi turizmi masaya yatırılacak. O toplantıda bölgenin turizm sorunları da ele alınacak.

O toplantıda KAPTİD Başkanı Yakup Dinler'in 1.5, ilin yetkililerinin 2.5-3 Milyon olarak ifade ettikleri bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının kaç olarak ifade edileceği merak konusu. Öte yandan bölgeye daha fazla yabancı turist çekebilmek adına başlatılması gündemde olan Antalya uçak seferlerinin durumu, bölgedeki turistik tesislerde hala geceleme oranlarının 1.8’in üzerine çıkarılamaması gibi konularında ele alınması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.