banner461
banner195

NEHÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Sergi ve Konser

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri çerçevesinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü tarafından sergi ve konser etkinlikleri düzenlendi.

NEHÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Sergi ve Konser
21 Mart 2014 Cuma 09:11

banner143
banner134

 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri çerçevesinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü tarafından sergi ve konser etkinlikleri düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Arslan, Hacıbektaş Veli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Gökhan Keven, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda Öğr. Gör. Savaş Kurtuluş Çevik’in ‘Müze Eğitimi ve Sanat Uygulamaları’ dersi kapsamında öğrencilerin birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı serginin açılışı ve gezilmesi ile başlayan etkinlik,  Hacıbektaş M. Rıfat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda devam etti.

Buradaki etkinlik ise Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Arslan’ın günün anlam ve önemini içeren konuşması ile başladı. Etkinlik daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Sevda Toker’in yönettiği ve Araştırma Görevlisi Furkan Başalan’ın piyano ile eşlik ettiği, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü korosunun seslendirdiği birbirinden güzel türkü ve marşlar ile 18 Mart Çanakkale Şehitleri bir kez daha saygıyla anıldı.

Etkinlik kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda açılan sergi 31 Mart 2014 tarihine kadar gezilebilecek.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.