banner461
banner195

Nevşehir 2. icra dairesi taşınmazın açık artırma ilanı

Nevşehir 2. icra dairesi taşınmazın açık artırma ilanı

Nevşehir 2. icra dairesi taşınmazın açık artırma ilanı
26 Şubat 2016 Cuma 11:27

banner143
banner134
 T.C. NEVŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2014/4497 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: Özellikleri : Nevşehir İl, Merkez İlçe, Yeni Mahalle, Değirmenderesi Mevkii, 70 ada, 492 parselde kayıtlı 382m2 yüzölçümlü arsa üzerinde kain apartmanın 141/846 arsa paylı 1. kat (4) bağımsız bölüm numaralı mesken.

Taşınmazın arsası Nevşehir İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumda, güneyden yola cepheli, diğer yönlerden komşu parsellerle çevrili, %20 eğimli, imar planı gereği üzerinde blok nizam 4 kat yapılaşma izini bulunmakta ve konut alanındadır. Nevşehir Akşaray çevre yoluna yaklaşık 50 metre uzaklıkta konumlanmıştır.

Bu arsa üzerinde 2 bodrurp+zemin+3 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, .kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, her katında birer dairenin bulunduğu, 3B yapı sınıflı, %13 yıpranma oranlı bir apartman yapısı bulunmaktadır. Satışa konu 4 bağımsız bölüm nolu mesken bu apartmanın 1. katında yer alıp, güney, batı ve kuzeyden doğal ışık alamakta, normal mekan zeminleri laminant kaplamalı, duvarları kireç badanalı, ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı, kapıları ahşap doğramalı, pencereleri pvc plastik doğramalı, 130,00m2 inşaat alanlıdır.

Adresi : Emek Mah. Fidan Sok. No:5 Düğuşpark Apt. D.4 Merkez / NEVŞEHİR

Kıymeti : 127.869,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : 04/01/2011 tarih ve 5837 yev. nolu "Yönetim Planı"

1. Satış Günü : 15/04/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 10/05/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Yeni adliye binası 2..İcra Müdürlüğü odası NEVŞEHİR

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.,. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhafeye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4497 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

B:261001 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.