banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi 2 Bin Tona Yakın Tuz Karışımı Kullanacak

Nevşehir Belediyesi bu yıl ki karla mücadele çalışmaları kapsamında 2 bin tona yakın tuz karışımı malzeme kullanmayı planlıyor.

Nevşehir Belediyesi 2 Bin Tona Yakın Tuz Karışımı Kullanacak
16 Aralık 2013 Pazartesi 11:30

banner143
banner134

 NEVŞEHİR BELEDİYESİ, 2 BİN TONA YAKIN TUZ KARIŞIMI KULLANACAK

Nevşehir Belediyesi bu yıl ki karla mücadele  çalışmaları kapsamında 2 bin tona yakın tuz karışımı malzeme kullanmayı planlıyor.

Nevşehir’de  geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı ile birlikte yollarda  2 greyder, ve 2 kepçe ile birlikte 5 tuzlama aracı ile başta ana arterler olmak üzere cadde, bulvar ve sokaklarda çalışmalar yapan Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ,  hızla düşen hava sıcaklığı ile birlikte yollarda yaşanan buzlanmaya önlem olarak da tuzlama çalışmaları yaptı.

2 bin tona yakın  tuz karışımını bu yıl ki kış mevsiminde kullanmayı planlayan Nevşehir Belediyesi ekipleri, şehir merkezinde özellikle akşam saatleri  ile sabah saatlerinde etkili olan buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını devam ettiriyor.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkanın - 4 yıl önce
başkanın belki haberi yokturda çok güzel göz boyuyorlar, ana asfaltlara diyecek yok, dolmuşun geçtiği yollarda problem biraz az ana yola göre azda olsa tulanıyor kürünüyor fakaattt bizim sokağa hala bir gram ka kürünmedi yada tuz aılmadı biz komşularla birlikte araçlarla gelip geçe geçe yolu karları ezmek suretiyle eyassılttık. belediye bu 2. bin ton tuzu nereye dökecek merak ediyorum.