banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Geçen Yıl 847 Bin Liralık Hibe Desteği Aldı

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Birleşmiş Milletler, Ulusal Ajans Merkezi Finans ve İhale Birimi ile Ahiler Kalkınma Ajansı ‘nin hibe desteği almak amacıyla hazırlanan 5 proje için 847 bin 594 TL’lik hibe desteği aldı.

Nevşehir Belediyesi Geçen Yıl 847 Bin Liralık Hibe Desteği Aldı
24 Ocak 2014 Cuma 10:19

banner143
banner134

 NEVŞEHİR BELEDİYESİ GEÇEN YIL  847 BİN LİRALIK HİBE DESTEĞİ ALDI

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde  Birleşmiş Milletler,  Ulusal Ajans Merkezi Finans ve İhale Birimi ile Ahiler Kalkınma Ajansı ‘nin hibe desteği almak amacıyla  hazırlanan  5 proje için 847 bin 594 TL’lik hibe desteği aldı.

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü geçen yıl içerisinde gerek AB ‘nin ilgili fonları tarafından desteklenen ve gerekse Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan hibe desteğinden yararlanmak amacıyla bir dizi projeler hazırladı.

Bu projeler içerisinde AB’nin Ulusal Ajans Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından değerlendirmeye alınan  Nevşehir il merkezinde Kadın Danışma Merkezi’nin kurulması ve 7 ilçe ve merkez dahil kadına yönelik şiddet türlerinin incelendiği veri tabanının oluşturulması hedefi ile 2014 yılı içerisinde uygulama konulması  için hazırladığı “Kadın Dayanışma Merkezi ve Şiddet Veri Tabanı”  projesi ile  63 bin Avro hibe alması uygun bullundu.

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü yine geçen yıl  içerisinde 16-23 yaş arasındaki 25 hafif zihinsel engelli gence 210 günlük sürece dans ve müzik eğitimi vererek gençlerin toplumla adaptasyonlarını kolaylaştırmak ve onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan 9 bin 320 TL’lik  ‘ Sahnedeki Engelsiz Melodiler Projesi’ni başarı ile uyguladı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 4 yıl önce
arkadaşlar habere bak ne güzel belediye hibe almış tamam ama nevşehirli vatandaşlar buna nasıl kanıyorlar. madem ki hibe alıyorsun neden vatandaşın su faturalarına su arıtma beledi altında ödeme çıkartıyorsun ey belediye yoksa ayakkabı kutusunda boşluk mu var