banner461
banner195

Nevşehir'de Bıçaklar 'Kurban Bayramı' için bileniyor

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla vatandaşlar bıçakları bilemeye başladı. Bıçak bileyenler yoğun mesaiye girdiler. Bıçakların bilenmeye başlanmasıyla ustaların yüzü de gülmeye başladı.

Nevşehir'de Bıçaklar 'Kurban Bayramı' için bileniyor
02 Eylül 2016 Cuma 23:34

banner143
banner134
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bıçakçılarda da hareketlilik başladı. Bayram hazırlığına başlayan esnaf, vatandaşların kurban ve et kesimlerindeki bıçak ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına hız verdi. 

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte kurban kesecek vatandaşlar evlerinde bulunan ve körelen bıçakları biletmek için bıçakçıların yolunu tuttu.

Özellikle büyükbaş hayvanların yatırılmasında kullanılan yıkmatikler yoğun ilgi gördüğünü belirten Nevşehirli esnaflar, “Vatandaşlarımız büyükbaş hayvan yatırmakta kullanılan halk arasında yıkmatik olarak bilinen aparat alıyor ve bu aparatla hayvanı kolay bir şekilde yatırıyor.

Bunun yanında urgan, zincir gibi malzemeleri de alıyorlar. Çok sayıda bıçak alıyorlar. 10 liradan başlayan bıçaklar 50 liraya kadar çıkabiliyor. Bıçak bileme ise geçen seneki ücret üzerinden işlem görecek” dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.