banner461
banner195

Nevşehir de Kent Ekonomileri Formu Sona Erdi

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı'nın organizasyonunda Nevşehir’de ilki gerçekleştirilen 'Kent Ekonomileri Formu' toplantısı sona erdi.

Nevşehir de Kent Ekonomileri Formu Sona Erdi
18 Mayıs 2013 Cumartesi 16:01

banner143
NEVŞEHİR DE “KENT EKONOMİLERİ FORMU” SONA ERDİ
İlgili Galeriye Git
banner134

 AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından 81 ilde başlatılan 'Kent Ekonomileri Forumu' istişare toplantısının ilki, Erciyes Üniversitesi ve Nevşehir Üniversitesi işbirliğinde Yrd.Doç.Dr. Ahmet Hasköse'nin moderatörlüğünde Dedeman Otel'de gerçekleştirildi.

Foruma AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider,  AK Parti İl Başkanı  Kazım Sunar,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Salih Açıkgöz, iş adamları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, Türkiye’de hali hazırda devam eden ekonomik istikrarın devamı açısından, buna paralel olarak kentlerin ekonomilerindeki başarılarının da artırılması gerektiğine dikkat çekerek, "Nevşehir’imizin göstereceği ekonomik kalkınma, hem ülkemize katkı sağlayacak hem de kentimizin refah artışına neden olacaktır. Kent ekonomilerine, ülke ekonomisinin lokomotifi olarak bakarsak, kentin ortaya koyacağı başarısı ise, kentlerdeki firmaların, işverenlerin ve diğer yerel ekonomik faktörlerin performanslarına bağlıdır" dedi.

Bu bağlamda AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından 81 ilde ‘Kent Ekonomileri Forumu’ konu başlığı ve kentin ekonomik aktörleri ile istişareye dayanan bir öncülük başlatılacağını belirten Sunar, "Bilindiği gibi içinde bulunduğumuz yüzyıl rekabet yüzyılıdır. Bu rekabetin temelini de ‘Kent Ekonomileri’ oluşturmaktadır. Her kent kendi öz yeteneklerini keşfederek, mukayeseli üstünlüklerine dayanan, sürdürülebilir bir kalkınma stratejisiyle diğer kentlerden farkını ortaya koymak durumundadır. Bu anlayışla ‘Kent Ekonomileri Formu’, Türkiye’de kendi yerel potansiyelinden beslenen ‘Marka ve Yıldız Kentler’ oluşturmayı hedeflemektedir. Bunun için Türkiye genelinde 81 il, birbirinden farklı projeler geliştirerek, her biri kendi markasını oluşturacak. Sunulacak ve desteklenecek projelerle, ilimizin ekonomik ve sosyo-kültürel yapısına katkı sağlanmış olacaktır. ‘Kent Ekonomileri Formu’ Nevşehir’sin  marka şehir olma  yolunda atılacak önemli bir adımını teşkil edecektir. Nevşehirlilik  bilinci ve sorumluluğu ile iş dünyamızın formumuza katılımını, kentimize dair vizyoner projelerin oluşumunda tecrübe ve bilgi birikimleriyle kentimizin geleceğine katkıda bulunmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Sunar'ın konuşmasının ardından Yrd.Doç.Dr. Ahmet Hasköse kent ekonomileri ile ilgili bir sunum yaptı ve sonrasında katılımcıların soruları ve görüşleri dile getirildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TEŞKİLATÇI - 5 yıl önce
sayin kazim sunar son oda seçimlerinde yaşanan hezimetten kendine pay çikarip istifa edebilirmi,,,,*
Avatar
Vatandaş - 5 yıl önce
son oda seçimlerinde yaşanan hüsran herkezin suratina yansimiş memleketin en büyük değerlerinden biri olan sayin yakup beyi harcayan bu ekibi başta hasan ünver tebrik ediyorum :(