banner461
banner195

Nevşehir de korkutan patlama sesi

Nevşehir in Acıgöl ilçesi,Nar ve Uçhisar kasabaları Nevşehir merkezinden duyulan patlama sesi, halk arasında büyük panik yaşanmasına neden oldu.

Nevşehir de korkutan patlama sesi
05 Aralık 2013 Perşembe 13:20

banner143
banner134

Nevşehir in Acıgöl ilçesi,Nar ve Uçhisar kasabaları Nevşehir merkezinden duyulan patlama sesi, halk arasında büyük panik yaşanmasına neden oldu.

Nevşehir'in ilçelerinde, esrarengiz bir patlama sesi duyuldu. Nevşehir merkez ve merkeze bağlı belde ve köyleriyle Acıgöl ilçelerinde patlama sesini duyan vatandaşlar kendilerini sokağa atarken, büyük korku ve panik yaşadılar. Ne olduğunu anlayamadıklarını kaydeden vatandaşlar, bir anda büyük bir gürültü ve ardından da patlama sesi duyduklarını söyledi. Kendilerini ev ve işyerlerinden sokağa atan vatandaşlar, uzun süre yaşadıkları korkuyu ise üzerlerinden atamadı.Ev ve iş yerlerinin pencere ve camlarının açılarak sallandığı ifade edildi.

Öte yandan, esrarengiz patlama sesinin, Konya Ana Jet Üssü'nden kalkan ve deneme uçuşu yapan bir jetin ses hızını aşmaları nedeniyle meydana geldiği ileri sürüldü.

Konuya ilişkin Nevşehir Valimiz Sayın Mehmet Ceylan gerekli çalışmaları başlattıklarını vatandaşlarımızın endişeye girmelerine gerek olmadığını ve şuan itibarıyle gerekli araştırma çalışmalarının sürdüğünü ifade ettiler.

Konuya ilişkin çok sayıda vatandaşlarımızın özellikle şehir ve yurt dışında ki hemşerilerimizin merak etmelerine gerek duyulacak bir şey yok.Ortada olan tek gerçek şu ki Güçlü bir patlama sesi ve Sallantı yaşadık.

Deprem olma ihitmalide araştırılıyor...Gelişmeler birazdan sizlerle net bilgi olarak paylaşacağız...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Alpaslan Çevik - 4 yıl önce
deprem değil. ses ile birlikte sallanma oldu.
Avatar
Hilmihan - 4 yıl önce @adam
derdin memleketleyse defol git insanlarıylaysa da o insana karşı konuş ne ulu orta memlekete beddua ediyon sana ne koydu ne soktu ne çıkardı
Avatar
SESSSSS - 4 yıl önce
bir sesten bu kadar korkulur mu içinize işlemiş ölüm korkusu, nevşehir ve nevşehirli her türlü belayi hakkediyor zaten, insanlıktan eser kalmamiş zaten kimsede
Avatar
adam - 4 yıl önce
allahım şu fazicilerin teefecilerin ve ahlaksızların bol olduğu şu nevşehiri baştan aşağı yık yarabbim gahrı gazap eyle
Avatar
Mustafa Yatmaz - 4 yıl önce
bu uçak nevşehir den bugüne kadar ilk defamı geçiyormuşda nbugün sonic boom yaşanmış bence göktaşı çocuklar görmüş
Avatar
n ç - 4 yıl önce @adam
geri zekalı senin eline ne geçecek o zaman allah herkesin gönlüne göre versin
Avatar
adam ol adam - 4 yıl önce @adam
birkaç tefeci ve faizcilerin yüzüne çocuk ve masum insanlarin suçu ne de beddua ediyon adam ol adam
Avatar
adam olduğunu zannedene - 4 yıl önce
lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye bu söz senin için özel söylenmiş .insan söylediği lafın nereye gittiğini iyi düşünmeli sana beddua etmeye bile değmez tek söyleyeceğim allah ıslah etsin