banner461

Nevşehir de Öğretmenevi Tepkisi ...!

Nevşehir öğretmen evinin ramazan ayının gelmesinden bu yana kapalı olması Eğitim camiasında tepkilere yol açtı...

banner503
Nevşehir de Öğretmenevi Tepkisi ...!
11 Temmuz 2014 Cuma 22:55

banner143
banner134

 Nevşehir Öğretmen evinin durumu içler acısı       

Nevşehir öğretmenevi ramazan ayının gelmesinden bu yana kapalı.

İftardan sonra öğretmen evine gelen emekli öğretmenlerimiz karşılaştığı manzara karşısında şaşkına düştü. Öğretmen evinin lokal bölümü kapalı olduğundan buraya iftardan sonra oturmaya gelen öğretmenler ve aileler karşılaştıkları manzara karşısında şok yaşadıklarını dile getirdiler.

Bizim bu mübarek aylarda Eğitimci olarak en azından iftardan sonra bir araya gelmek adına

Öğretmenler iftar sonrasında kahvehanelere gitmek zorunda kaldıklarını oysaki kendilerine ait Öğretmen evi sözleşmesinde buranın açık olarak hizmet vermesi ve kapatılmamasının yazılı olduğunu belirttiler.

Şikayetlerini Öğretmen evi Müdürü Mustafa Ateş'e ileterek dert yanan emekli bir öğretmenimiz buraya iftardan sonra geliyoruz ama ne yazıkki ne kendimiz nede misafirlerimiz için çay içebileceğimiz çay ocağı bile kapalı diyerek bu durumdan dert yandılar.

Öğretmen evi müdürü Sayın Mustafa Ateş ise Öğretmen evi lokal işletmecisinin şuan hastanede tedavi gördüğünü bu yüzden kapalı olduğunu anlattı ancak söyledikleri karşısında emekli öğretmenler tatmin olmadı.

Anlaşılan o ki Nevşehir de görev yapan Öğretmenler Yeni Öğretmen Evi'ne kavuşmayı dört gözle bekliyorlar...

Haber:
 Atakan Cilketmez


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 6 yıl önce
La bırakın bu işleri yaa. Neymil çay içmeye geliyorlarmış. Yalan çoğu oyun oynamaya geliyo mübarek ramazandada oynamayıversinler efendim. Bi çay içiyorlar saatlerce oturup oyun oynuyorlar. Öğretmen evi bu durumda nasıl para kazanacak? Kazanamayan bi işletmede lokali neden açacak??? Haber niteliğinde olsun olmasın herşeyi haber yapıyosunuz. Madem vatandaşın sıkıntısını dile getiriyosunuz önce yolların taş değil asfalt yapılması gerektiğini dile getirin. Böyle habercilik anlayışımı olur? Saçmalık!.....
Avatar
aytekin - 6 yıl önce
Başlık farklı haber farklı.başlıkta öğretmenevinin,haberde öğretmenevi lokalinin kapalı olduğu yazıyor.öğretmenler iftar sonrasında bir araya gelmek istiyorlarmış ama kahvehaneye gitmek istemiyorlarmış. çay içmeden,çay parası vermeden hiçbir kahvede adamı saatlerce oturtmazlar.ancak öğretmenevinde “burası bizim evimiz” çay içsekte içmesekte otururuz diye düşünüyorlardır.acaba geleceğimiz dediğimiz nesillerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz iftar sonrasında hiç teravihe gitmezler mi.bu haber sanki bana masa başında kotarılmış bir haber gibi geliyor.bu da fib haberin haber kabızlığı yaşadığını ve hıyarım var diyene tuz alıp koştuğunu gösteriyor.daha önce de yazdığım yorumlar sansürlenmişti.eminim ki bu yorumumda yayımlanmayacak.fib haber de nasıl bir habercilik yaptığını bizlere ispatlamış olacak.
Avatar
eğitimci - 6 yıl önce
bu öğretmen evinden bir halt olmaz bırak ramazan ayını diğer zamanlardada pislikten geçilmiyor..
Avatar
rezillik - 6 yıl önce
milli eğitimden bir allahın kuluda gelip denetlemiyor dışardan gelen misafirler akşamlari perişan oluyor yetkililer bir içeri girinde gezin denetleyin mutfak tuvalet rezillik diz boyu nasıl rahat ediyorsunuz....
Avatar
hüseyi - 6 yıl önce
arkalarına sendikayı ve partiyi almışlar müdür ve yardımcı niye çalışsınlarki?