banner461
banner195

Nevşehir de Şoför Esnafının Sıkıntısı Çok

Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa düzgün, Taksici, Okul Servisi, Halk otobüsü ve Nakliyeci esnaflarının sıkıntılarına değinirken, şoförün günümüz koşullarında birçok sorunu olduğunu söyledi.

Nevşehir de Şoför Esnafının Sıkıntısı Çok
18 Aralık 2013 Çarşamba 21:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa düzgün, Taksici, Okul Servisi, Halk otobüsü ve Nakliyeci esnaflarının sıkıntılarına değinirken, şoförün günümüz koşullarında birçok sorunu olduğunu söyledi.

Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Düzgün, “Taksici esnafımız ilimizde özel taşıt sayısının çok olması nedeniyle, taksiye olan talebin haliyle az oluşu nedeniyle sıkıntılı. Öte yandan Öğrenci servisi işi ile uğraşan esnaflarımız servis yönetmeliğinin getirdiği ağır şartlara ve taşıma ücretlerinin düşük kalması nedeniyle zor günler geçiriyor. Okul servislerimizin okulların tatil olduğu dönemlerde işsiz kalması nedeniyle de sıkıntılı bir süreç yaşıyor, iş bırakanların sıkça görüldüğünü de söyleyebiliriz. Halk otobüslerimizin çalışma şartları oldukça ağır. Sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar çalışmak durumunda kalan halk otobüsü işleten esnafımız bu ağır koşullara rağmen hizmet vermenin gayreti içerisinde. Yük taşımacılığında ise diğer esnaflarımızda yaşanan benzer sorunlar yaşanıyor. Mazot, Lastik vs giderlerin yüksek oluşu esnaflarımızı sıkıntıya sokmakta.” açıklamalarında bulundu.  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yolcu - 4 yıl önce
şoförler odası başkanı olarak senin işin ne bu sorunları çözmek deyilmi? orası ağlama duvarı deyil...
Avatar
senin esnafın - 4 yıl önce
helal olsun sana senin güler yüzün yeter esnafının hep yanındasın hep böyle ol
Avatar
Yolcu kardeşim hayırdır - 4 yıl önce
yolcu kardeşim hayırdır seni ne alakadar ediyor bu durum onu anlamadım sen ilk önce bi yazı yazmayı öğren sonra yorum yap. başkanımıza laf uzatma