banner461
banner195

Nevşehir de Sular Kesildi Vatandaş Çileden Çıktı

Nevşehir in Esentepe mahallesinde yaşanılan su sıkıntısı nedeniyle aciz duruma düşen mahalleli vatandaşlar Nevşehir Belediyesine veryansın ediyorlar…Suları sık sık sürekli ve uzun süreli kesilen vatandaşlar çileden çıktı.2012 de Nevşehir de yaşadığımız bu su probleminin gerçek adı tam manasıyla REZALET diyorlar.48 saattir sularımız yok diyen vatandaşlar afrikaya döndük dediler.

Nevşehir de Sular Kesildi Vatandaş Çileden Çıktı
17 Kasım 2012 Cumartesi 13:11

banner143
Esentepe Mahallesinde sular Yok
İlgili Galeriye Git
banner134

 Avrupa Kenti Nevşehir de en büyük temel ihtiyacımız Sularımız sürekli kesiliyor ve sularımız ne yazıkki akmıyor diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar duyarsızlığın bu kadarınada pes diyerek Nevşehir in en modern mahallesi Esentepe mahallesinde yıl 2012 de su sıkıntısı yaşanıyorsa Nevşehirin diğer mahallelerinde yaşayanlara Allah sabırlar versin dediler.


Nevşehir de Su Sıkıntısı Afrikayı Aratmıyor diyen vatandaşlar,Nevşehiri Avrupa Kentine benzetenler Afrika kenti demek istemiş herlade diyorlar...


                      "HERKESİ VİCDANI İLE BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ"

Ne içecek nede yıkanacak nede temizlencek suyumu yok sularımız akmıyor Nevşehir Belediyesini arıyoruz ya telefonu açan olmuyor yada bize Stok yapın çağrısında bulunuyorlar.Şaka gibi ya çözüm üretmesi gereken Nevşehir Belediyesi aynen bize Su Stoku yapmamaızı önerisinde bulunuyorlar.Biz elbette biliyoruz su stoğu yaptık ama biçare geçici su sıkıntıları için tammada sürekli ve uzun süreli su kesintilerine Arupa kenti Nevşehir de çözüm bumu ???

suları akmayan vatandaşlar Nevşehir Belediyesine veryansın ettiler.

          " Nevşehir Belediyesine Veryansın..."

Artık Son çare olarak FİB Haber Merkezini aramakta bulduklarını dile getiren Nevşehir Esentepe mahallesinden çok sayıda vatandaş Esentepe mahallesinde su sıkıntısı sürekli yaşanıyor.Şuan en son 48 saattir su yok.Arıza var diyorlar.Gidelim görelim ne arzısaıymış diyoruz bakmak istiyoruz ama innamıyoruz bize aleni yalan söylüyorlar.Nerede arıza olduğunuda söyleyen yok telefona çıkan yok akmayan suyun nesi arıza yaptı kardeşim.Açıkcası Biz Esentepe mahallesi olarak suya doyamadık.

Avrupa kentinde sular yok.4 gün boyunca suyumuz hiç gelmedi. Vatandaş bu konuya tepkili stok yaptığın tavsiyesinde bulunuyorlar.

Dökme suyla değirmen dönmez

Bu şarkıyla kavuşuruz Seçimlerde görüşürüz ….

 Sayın Esentepe mahallesi muhtarımızı Ünver e teşekkür etmede değil asıl şimdi bakalım tepki verecekmi diye bekliyoruz.

Esentepe de bayanlar ne çamaşır makinemiz ne bulaşık maknemizi çalışıtamaz olduk.Sağlıklı yaşamın parçası SU dan mahrum bırakıldık.Çoluk çocuğumuz okula gidiyor ne onları ne kendimizi yıkanacak su bulamıyoruz.Bu çağda suların akmamasıni kabul edemiyoruz. Nevşehir Belediyesinin ilgisizliğini kınıyoruz dediler.

En kısa sürede Esentepe Mahallesinde artık çeşmelerde Suların akması için Nevşehir Belediyesi Başkan Hasan Ünver olmak üzere Nevşehir Belediyesinde Su işlerine Yusuf Kaya nın ilgilendiğini öğrendik.Sayın Kaya nın çözüm üreterek Su sorununun bitmesi çağrısında bulunuyoruz.FİB Haber Merkezi olarak konunun takipcisi olacağımızı belirtmek istiyoruz…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet Özyürek - 5 yıl önce
sevgili fib haber, duygularıma hislerime rehber olmuşsunuz tebrik ediyorum.

kısa ve öz tek yorum yapacağım, ben artık ümitlerimi yitirdim. evimi satıp, müstakil bir ev alıp, bahçesine de kuyu vurduracağım.. yoksa başka türlü bu şehirde bu sorunun biteceğine inanmıyorum.

şaka gibi yaa :)
dün aradım, arıza vardı, hallettik suyu verdik dediler, bu sabah yine baktım su hala gelmemişti, yine aradım, yine boru patladı diyorlar.. ya dedim su hiç gelmedi ki boru ne zaman patladı.
sonra bir ara kuyuda elektrik kesildi dediler. en son olarak da ağır tonajlı kamyonlar sebep oluyor hep bunlara dediler.
stok yapın önerisi de güzelmiş :)
benim evde de 300-400 litre stoğum oluyor ama şu an 56 saattir suyum yok, hafta içinde de dört gün yoktu.. bir eve 300-400 kilo stok dayanmıyor.. stok artırmak için önerilerinizi bekliyorum..
babam bu günlerde bizde kalıyor.. oğlum bu nasıl şehir diyor.. gel köyümüze geri dönelim, köyde su hiç kesilmiyor diyor :)
Avatar
nvş - 5 yıl önce
abartılı bir foto kullanılmış
Avatar
yasemin - 5 yıl önce
teşekkürler fib haber duygularımıza ses olmuşunuz biz muhtara ve belediyeye laf söylemekten yorulduk onlar dinlemekten usanmadılar 10 yıldır esentepe de oturuyorum daha bir yaz su sıkıntısı çekmeden geçmedi işte olay bu park bahçe ,palavra işin özünü halledemediler.
Avatar
Kenan uzel - 1 yıl önce
01.01.2017 hala nevsehir esentepe mahallesinde sular yok. Hakkımı helal etmiyorum.