banner461
banner195

Nevşehir de Trafik Ekipleri Kar Lastiği Denetimlerini Artırdı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kış lastiği konusunda denetim yaparak uyarılarda bulundu.

Nevşehir de Trafik Ekipleri Kar Lastiği Denetimlerini Artırdı
12 Aralık 2013 Perşembe 20:39

banner143
banner134

 Trafik ekipleri yaptığı uygulamada özellikle ticari araçlar üzerinde kışlık lastiği denetimi yaptı. Durdurdukları araçlarda kışlık lastiği takılı olup olmadığını kontrol eden ekipler, trafik kuralları hakkında sürücüleri uyardı. Y

Yapılan açıklamada 1 Aralık’tan itibaren hayata geçirilen ticari araçlarda kış lastiği uygulamasının 1 Mart 2013 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Mevsim itibariyle mutlaka araçlarında kar lastiği takılı olması gerektiği vurgulanan açıklamada “Sürücülerimizin can ve mal güvenliği için mutlaka araçlarında kar lastiği takılı olmasını istiyoruz. Bu kapsamda özellikle yolcu taşıyan minibüsler, otobüsler, yük taşıyan ticari araç sürücülerimiz mutlaka kış lastiği takmaları gerekir. Zorunlu bir durum bu, takmayanlara bir hafta süre veriyoruz. Bu süre sonunda takmadıkları anlaşılan sürücülerimizin araçlarını trafikten men ediyoruz, cezai işlem uyguluyoruz.” denildi.

“Kar lastiği yüzde 50 oranında kazaları önlüyor.

Kar lastiğinin kaza riskini azalttığını söyleyen Tuğrul, “Sürücüleirmizin can ve mal güvenliği için kış lastiği çok önemlidir. Kış lastiği kazaları yüzde 50 oranında önlemektedir. Araçların yola daha çok tutunmalarını sağlar. Kış lastiği takmayan otomobillerin zincir takmalarını tavsiye ediyoruz. Kar yağışının yoğun olduğu bu bölgelerde can ve mal güvenliği için kış lastiğinin çoğunlukla araçlarda bulunduğunu kontrollerimizde gözlemliyoruz.” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.