banner461
banner195

Nevşehir Esnafına Sahip Çık, Alışverişi Esnafından Yap

Nevşehir Esnafına Sahip Çık, Alışverişi Esnafından Yap.

Nevşehir Esnafına Sahip Çık, Alışverişi Esnafından Yap
09 Haziran 2017 Cuma 14:40

banner143
banner134
Nevşehir halkının esnafa sahip çıkmadığı yönündeki eleştirilere katılan Nevşehir Esnaflar Platformu adına Fatih Zağlanmış, Yasin İnanır ve Mehmet Ayıkbaba, Nevşehirlilere “Alışverişinizi Nevşehir esnafından yapın” çağrısında bulundu. 

Alışverişinizi Nevşehir esnafından yapın

Ülkemizde yaşanan terör olayları başta olmak üzere birçok olumsuzluğun etkilediği piyasalardaki durgunluk nedeniyle zaten siftah yapamaz hale gelerek, kapısına kilit vuracak olan esnaf, Nevşehir halkının alışverişlerini çevre illerde AVM’lerden yapmasıyla iyiden iyiye iş yapamaz hale geliyor.

Aldığı ürünün satışını gerçekleştiremeyince ekonomik dar boğaza giren ve ödemelerini yapamayan esnaf, Nevşehirlilerin sahip çıkmasını beklerken, Nevşehir Esnaflar Platformu adına Mehmet Ayıkbaba da, “Nevşehir’imize görev nedeniyle gelen doktor, hakim, öğretmen, hemşire, savcı gibi insanlarımız başta olmak üzere tüm Nevşehir halkımıza çağırımızdır, Allah aşkına alışverişinizi Nevşehir’den yapın. Nevşehir’in yerli esnafından, bakkal amcalardan alışverişini yapın. Parayı burada kazanıyorsunuz, paranız burada kalsın. Bizim de esnaf olarak hatamız varsa Esnaf Odaları Birliği’ne şikayet edin, bizi ikaz edin. Biz de gerekeni yapalım. Esnafımıza bu ürünü pahalıya satıyorsun, şu ürünü getirin diyelim. Kayseri, Konya, Ankara hatta İstanbul gibi illere hafta sonları gidildiği sohbetlerde belirtiliyor, görünüyor da. Cumartesi günleri çoğu esnafın işi yok. Kışın oluyor da, yazın hiç olmuyor. Çünkü kimi insanımız tatile gidiyor, kimi de belirli yerlere giderek alışveriş yapıyor. Nevşehir’de kazanıyorsunuz, Nevşehir’de harcayın diyorum. Bizim de bir hatamız varsa kendimize çeki düzen verelim. Esnafımızın yaşaması lazım. Esnafımız da tabi ki erkenden dükkanını açacak. Saat 11.00’e kadar yatıp, iş yok demek de Nevşehir esnafına yakışmaz. Biz esnafımızı belli konularda ikaz ediyoruz, kendimize çeki düzen veriyoruz. İnsan faktörünün olduğu yerde mutlaka hata vardır, ama bu hataları aza düşürmek için çalışıyoruz. İşçimize, memurumuza sesleniyorum, Nevşehir milliyetçisi olalım. Birlik, beraberlik içinde olalım. Düğünümüze, cenazemize, başımıza bir iş geldiğinde biz olacağız. Nevşehir esnafından alışverişinizi yapın ki birlik, beraberlik olsun diyoruz. Nevşehir’imizde her şeyimiz var, Nevşehirliler, Nevşehirliden alışveriş yapsın” şeklinde konuştu.
Esnaf, “Sahip çıkılmıyor” diye şikayet ederken, Nevşehir halkı da, ürünlerin fiyatları ile tavırlar nedeniyle “Esnaf yok” şeklinde eleştiriyor.


NEVŞEHİR'İN GÖZÜ KULAĞI VE SESİ "FİBHABER.COM " ESNAFININ HER ZAMAN YANINDA...!

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Çiğdem Yılmaz - 1 yıl önce
Meydanında kocaman AVM yapıldı. Asıl bu bittikten sonra esnaf daha büyük kriz yaşayacak. Avm şehrin dışında olmalı. Şehrin göbeğinde değil. Dev yapı Nevsehire hiç yakışmıyor, şehrin Kale silüeti ni yok etti.Ayrica iklimsel açıdan hava sirkülasyonu engel yaratıyor. İleride ciddi anlamda hava kirliliği yaşayacak Nevşehir.Zaten Esnafın işini bitirmeye yönelik yapildigi kesin!
Avatar
Vatandaş - 1 yıl önce
Artık devir teknoloji devri bir ürünün fiyatı internette veya büyük marketlerde 10 tl iken bizim yerel esnaf aynı ürüne 25 tl derse kususura bakmayın derim arkadaş ozaman kendinize tavsiyelerde bulunun derim.Bakkal mehmet beni düşünmezse ayakkabıcı ali beni düşünmezse sanayici beni düşünmezse bende googlede o ürünü nerde ucuza alırım onu düşünürüm.
Avatar
Abdullah kul - 1 yıl önce
Tabi kimi esnaflar zamanında iyi kazanırken kimsenin yüzüne bakmıyordu. Şimdi boşuna aglamasinlar. Güler yüzlü, durust, işine ve müşterisine sadık esnaflarimizi tenzih ederim elbet.
Avatar
Cengiz han - 1 yıl önce
Nevşehir esnafına verdiğim paralar haram.daha dune kadar turizm var iken suratimiza bakmayan esnaf ac kalınca yerli halka dönmeye başladı.bir malzeme alacağım pazarlık sünnettir adam kardeşim alıyorsan al fiyatımız son laflarını cok duyduk bu yüzden kurusumu sizlere vermem çünkü haramdır.yokluğu görmeye başladınız vicdanlı esnaf ayagi yapar oldunuz.ikiyüzlü olmak kötüdür.kayseri esnafina kurban olun.bizler memurlar olarak artik sizleri kenara attık.devir tersine döndü insaAllah daha çok bizlere düşersiniz.1 liralik malzemeleri 5 liraya satar iken cok iyidi.hahay
Avatar
garfield - 1 yıl önce
Bakkalına sahip çıkması gereken oda sahip çıkmıyor ki.Her ne hikmetse başkanlık seçimi olduğunda aidat toplanacağı zaman esnaf hatırlanıyor,şimdiye kadar hangi oda hangi başkan esnafın bir tek sorununu çözmüş,Esnaf dilenci değildir arkadaşlar esnafın sırtından maaşını alanlar evini geçindirenler üstüne düşeni yapsın yeter.
Avatar
Admin - 1 yıl önce
He kazık kazık satın şimdi müşteri bulamayın
Avatar
Ali - 1 yıl önce
Ah biraz kibar olsalar. Müşteri, müşteri olduğunu hissetse.
Avatar
Kara dagli - 1 yıl önce
Bu şehirde dışarıdan alış veriş hayranlığı var disardışardan malzemeyi alır tamir tadilatini burdaki esnaf yapmayınca gittiği yerde onu karalar ben nevsehirde esnafim kayserili hiç bir sektörde burdan fiyat dahi sormaz ama bizimkiler kayseri konya fiyat almadan iş yaptirmazlar esnaf bize hamallık etsin derler hepsi bana reklam için iş yap der dışarıya parayı nakit verir bizim esnafımıza gelince nakit konusur konuşur üç ayda zor verir ama konuşunca esnafı karalar insan az milliyetçi olur