banner461

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 4 Bin 300 Öğrenci Bekliyor

Nevşehir’de görev yapan basın mensupları Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen iftar programında bir araya geldi.

banner503
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 4 Bin 300 Öğrenci Bekliyor
17 Temmuz 2014 Perşembe 13:24

banner143
banner134

 Nevşehir’de görev yapan basın mensupları Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen iftar programında bir araya geldi. Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, üniversitemizde yapılan ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.  

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri Kubbe Altında verilen iftar yemeğine; Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Çetin Pekacar ve Prof. Dr. İsmail Bekci, üniversitemiz akademik ve idari personeli, Nevşehir’de ulusal ve yerel olarak faaliyet gösteren görsel, yazılı ve internet medya sahipleri ile temsilcileri katıldı.

İftar davetine icabet eden basın mensuplarına teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “550 akademik, 170 idari ve 12 bine yakın öğrencisi olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesi olarak sizlerle birlikte olmaktan her zaman çok büyük mutluluk ve gurur duyduk. Sizler üniversitemizin kuruluş aşamasından itibaren bizim sesimizi duyurdunuz ve üniversitemizi tanıttınız. Üniversitemiz kurulduktan sonra da hep bizimizle oldunuz. Zaman zaman yapmış olduğunuz eleştirileriniz bizlere yol gösterdi. Sizlerin bu yerinde eleştirileriniz ile eksikliklerimizi tamamladık.  Bu açıdan sizlere Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesi olarak şükranlarımı sunmak istiyorum. İnşallah bundan sonra da Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini daha iyi yerlere getirebilmek adına sizlerle olan bu iyi diyalogumuz artarak devam edecek. Hedeflerimiz çok büyük ve dünya çapında bir üniversite olma yolunda ilerlemeye hızla devam edeceğiz” diye konuştu.   

Yeni açılan bölüm ve programlar hakkında açıklamada bulunan Rektörümüz 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin 4.300 öğrenci kontenjanının bulunduğunu söyledi. Rektör Kılıç, “Bu yıl yeni öğrencilerimizin bizim üniversitemizi tercih etmesiyle ailemiz daha da büyüyecek. Ayrıca bu dönem İlahiyat, Fen-Edebiyat ve Eğitim fakültelerimizde yeni bölümler ve programlar açtık. Üniversitemizin özellikle bilimsel açıdan gelişmesi noktasında büyük önem verdiğimiz lisansüstü programlara çok ağırlık verdik. Bu yıl itibari ile yeni tezli, tezsiz, örgün ya da  uzaktan eğitim yoluyla yeni yüksek lisans programlarımızı açtık. Yine üniversite olarak stratejik planımızın ilk sırasında yer alan uluslararasılaşma yolunda dünya çapında bir üniversite olma hedefimiz kapsamında öğrencilerimize daha iyi yabancı dil öğretebilmek amacıyla İngilizce hazırlık sınıflarımızı artırdık. İngilizcenin yanında İlahiyat Fakültemizde de  Arapça hazırlık sınıfımız bu yıl hizmete girecek.  Tüm bunların yanı sıra uluslararasılaşma adına yabancı uyruklu öğrencilerin üniversitemize daha fazla gelmesi için büyük çaba içerisindeyiz. Bu doğrultuda bizzat büyük elçiliklerle, eğitim ataşeleri ve müsteşarlar ile görüşmelerde bulunduk. İnşallah bunun bu yıl olumlu sonuçlarını en iyi şekilde alacağız” dedi.  

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak uluslararasılaşma adına gerçekleştirilen değişim programları hakkında da katılımcıları bilgilendiren Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç “Erasmus ve Mevlana Değişim Programlarına büyük önem veriyoruz. Sadece öğrencilerimizin yurt dışına gitmesine değil, yurt dışından da çok sayıda öğrencinin üniversitemize gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında akademik personellerimiz de bu değişim programları kapsamında yurt dışında hem ders verme hem de incelemelerde bulunma fırsatı yakalıyor. Üniversitemiz fiziki yapılaşma anlamında da hızlı bir gelişim içerisinde. Şu anda tamamlanan binalarımızı hizmete açtık ve inşaat halindeki diğer binalarımız da tamamlanmak üzere” dedi.   

Konuşmalarının ardından üniversitemizin gelişimine katkısı bulunan herkese teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Konuşmalarının ardından üniversitemizin gelişimine katkısı bulunan herkese teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EMEKÇİ DEĞİL - 6 yıl önce
emekçi değil yemekci basın. şuna bak nevsehirde ne kadar basın mensubu varmış. ama haberlere çıkan basın mensubu sayısı iki elin parmağını geçmiyor.