banner461
banner195

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Demir’in Teog Sınavı Mesajı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Demir, 23-24 kasım tarihlerinde sınava girecek olan öğrencilere başarı diledi.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Demir’in Teog Sınavı Mesajı
23 Kasım 2016 Çarşamba 09:20

banner143
banner134
Sevgili Öğrenciler, 
        23-24 Kasım tarihlerinde TEOG 1. Dönem Merkezi Ortak Sınavları yapılacaktır. Tıpkı kendi okulunuzda, kendi sınıfınızda, sınıf arkadaşlarınızla birlikte zaten dönem içinde girmiş olduğunuz sınavlardan çok da farkı olmayan ortak sınavlara gireceksiniz. Bu sınavlardan alacağınız notlar, ağırlıklı olarak okul başarınızın da eklenmesiyle hesaplanacak ve ortaya çıkan toplam puanınız ile bir üst öğretim kurumuna yani liseye yerleşmiş olacaksınız. Hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Sizlerin başarısı ilimizin, ülkemizin başarısı olacaktır. Başarınız Medeniyetler Diyarı Nevşehir’imizin de başarı grafiğini yukarıya taşıyacaktır. Geleceğimizin teminatı olan Sizlerden beklentimiz dünyayı tanıyan, kendine güvenen, her alanda iyi yetişmiş, araştıran ve sorgulayan ve Millî Eğitimin temel amaçları doğrultusunda millî ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.  Sizlerle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyorum.
Değerli Veliler;
        Çocuklarımız, ülkemizin temel gücü, yarınları ve kaynağımızdır. Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Çocuklarımızın üzerine titreyerek onlara doğru rehberlik yapmak, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek, doğru adımlar atmalarını sağlamak eğitimli ve üretken bireylerin oluşturduğu toplumla mümkün olabilmektedir. Çocuklarımızın sağduyu sahibi ve mutlu bireyler olmasını istiyorsak, sınav sonuçları ne olursa olsun, onlarla ilişki ve iletişim tarzımızı, yaklaşımlarımızı değiştirmemeliyiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizlerde sizlerle birlikte bu sınavın heyecanını yaşıyoruz. Öğrencilerimizin heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeleri durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyoruz.
        Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimizi yetiştiren, emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. TEOG 1.Dönem sınavlarında sınava girecek tüm 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınavlarda görev alan yönetici ve öğretmenlerimize görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.