banner461
banner195

Nevşehir İl Özel İdaresinden Topaç Köyüne Bayram Müjdesi

Nevşehir İl Özel İdaresi Acıgöl ilçesine bağlı Topaç Köyü ile İcik Köyü arasında bulunan yolun ulaşıma daha sağlıklı hizmet verebilmesi amacıyla başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Nevşehir İl Özel İdaresinden Topaç Köyüne Bayram Müjdesi
31 Ağustos 2016 Çarşamba 18:24

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdaresi yol ağı sınırları içerisinde bulunan aynı zamanda İdarenin ekip ve ekipmanlarınca yapımına başlanılan Acıgöl İlçesi Topaç Köyü çıkışı ile Merkez İcik Köyü istikametini birbirine bağlayan mevcut eski yolun kış mevsimi şartlarında aşırı buzlanma sebebiyle araç çıkışlarını etkilediğinden, 3,5 km lik eski yolun tamamen iptal edilmesine yapılan çalışmalar ve ölçümler sonucu karar verilmişti.

Bu sebeple Topaç Köyü ile İcik Köyü arasında bulunan yolun ulaşıma daha sağlıklı hizmet verebilmesi amacıyla mevcut eski yolun 30 metre alt kısmında bulunan ve kota seviyesi daha düşük olan bir noktada çalışmalar başlatılmış olup bugüne kadar 3,5 km lik yolun ham hali tamamlanıp, temel malzemesi serildikten sonra 1.kat asfaltı atılarak yolun 02.09.2016 tarihinde hizmete açılması hedeflenmektedir.

     2016 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinden ayrılan 500 bin TL ödenek ile yapımına hızla devam edilen yeni köy yolunun tamamlanarak hizmete açılması için ekiplerimiz gayretle çalışmaktadır.

     Acıgöl İlçesi köy yollarımızın yapımında da destekleriyle bu hizmetlerin halkımıza sunulmasında daima destek ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ’a Nevşehir Milletvekillerimiz Sayın Mustafa AÇIKGÖZ,Sayın Murat GÖKTÜRK,Sayın Ebubekir GİZLİGİDER,İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Süleyman ÖZGÜN’e ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilimiz Sayın Mustafa ELDİVAN’a teşekkür ederiz.

Yol yapı çalışmaları vatandaşlardan büyük takdir topluyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.