banner461

Nevşehir Kabak Çekirdeği Gibisi Yok...!

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, hafta sonu kendilerini ziyarete gelen TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve diğer konuklarına Nevşehir'in sütle kavrulmuş meşhur Kabak Çekirdeğinden ikram etti.

banner503
Nevşehir Kabak Çekirdeği Gibisi Yok...!
31 Mayıs 2016 Salı 18:10

banner143
NTB Başkanı Salaş Nevşehir Kabak Çekirdeğini Her Yerde Tanıtıyor
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Kabak Çekirdeğini tanıtmak ve markalaştırılması adına bir taraftan Borsa olarak resmi girişimlerini sürdürürken bir taraftanda münferit olarakta kendisine ziyarete gelenlere ve gittiği her yere götürdüğü Nevşehir Kabak Çekirdeğinden İkram ediyor.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız’ın oğlu Buğra Parmaksız'ın Hafta sonu gerçekleştirilen düğün merasimine katılmak için ilimize gelen AK Parti Ankara Milletvekili Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Niğde Milletvekili Meclis İdare Amiri Erdoğan Özegen, TSE Eski Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Malatyalı,Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Trabzon Ticaret Odası Meclis Başkanı ve TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş'ı makamında ziyaret ettiler.

Salaş, konuklarına Nevşehir Kabak Çekirdeği ve Kuru üzüm ikram etti...

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, konuklarına Nevşehir'in sütle kavrulmuş meşhur kabak çekirdeği ikram ederek; " Dünya'nın En lezzetli Kabak Çekirdeği Nevşehir ve bölgemizde yetiştirilip özel olarak sütle kavrulmaktadır.
Her tarafta kabak çekirdeği olur ama Bu lezzeti başka hiçbir yerde bulmak mümkün değil. Sağlık için bir çok derde deva Nevşehir Kabak çekirdeğimiz Afiyet olsun" şeklinde konuştu.

Tam da bu esnada söze dahil olan Trabzon Ticaret Odası Meclis Başkanı ve TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren de, Başkan Salaş'a destek verdiği konuşmasında; " Kabak çekirdeği deyip geçmeyin! Bir bardak kabak çekirdeği günlük çinko, demir ve E vitamini ihtiyacımızın tamamını, yarım bardak kabak çekirdeği ise günlük magnezyum ihtiyacımızın tamamını karşılıyor. Cebinizdeki Doktor Nevşehir Kabak Çekirdeği'nden bolca tüketebilirsiniz" dedi."

Salaş, Ürünün kalitesine dikkat çekti !

NTB Başkanı İbrahim Salaş, tamamen organik olarak yetiştirilen ve sütle odun ateşinde kavrulan kabak çekirdeğinin bölgeye gelen misafirlere de kuru yemiş olarak sunulduğunu, bunun yöre has bir lezzet olduğunu söyledi. 

Nevşehir bölgesinde yetiştirilen kabak çekirdeğinin kalitesiyle Türkiye'de birinci sırada olduğunu savunan Salaş, kaliteli ve özel çekirdekleriyle anılan Nevşehir Kabak Çekirdeğinin üretimde söz sahibi olmasını, daha fazla tanıtılmasını hedeflediklerini söyledi. Bu kapsamda Nevşehir Ticaret Borsası olarak
 ilimizin önemli değerlerinden meşhur Nevşehir kabak çekirdeği için coğrafi işaret çalışmalarının tüm hızıyla yürütüldüğünü de ifade etti.

Küçüklüğümüzden beridir keyifle yediğimiz Nevşehir Kabak çekirdeğinin sağlık açısından faydalarınıda öğrenmiş olduk diyen AK Parti Ankara Milletvekili Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Böyle bir lezzetin tarifi yok ! Özel olarak dizayn edilerek kutulanmış Kabak Çekirdeğinin sunumu da lezzeti kadar güzel. Ben güzel çalışmaları ve bu özel ikramlarından dolayı İbrahim Beye teşekkür ediyorum dedi. 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'da bu konuda kendisini şanslı hissettiğini ifade ederek, Şükürler olsun ki Biz bu lezzetten mahrum kalmıyoruz zira Nevşehir Ticaret Borsası Başkanımız sağ olsun bizleri her ziyaretlerinde mutlaka Kabak Çekirdeği hediyesi ile geliyor. Bizde kendilerinden Nevşehir Kabak Çekirdeği sipariş ediyoruz. Eş dost misafir ve ailelerimizle keyifle yiyoruz dedi. 


Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, ziyaret sonrasında konuklarına hazırladığı Nevşehir kabak çekirdeği ve siyah kuru üzüm paketini teslim ederek "Sağlıcakla ve afiyetle yiyin" dedi.

İşte Cebinizdeki Doktor "Nevşehir Kabak Çekirdeği" Faydaları...
Böbrek zayıflığını,
Böbrek, mesane iltihaplarını,
İdrar yollarında oluşan yanmayı,
İdrardan kan gelmesini önler.
Bağırsak kurtlarını düşürür.  
Bağırsaklardaki şerit ve solucanları düşürmede çok etkilidir.  
Birçok prostat ilacının bileşiminde kabak çekirdeği bulunmaktadır.

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sona erdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.