banner461
banner195

Nevşehir Oto Galericilerde Durgunluk Hakim

Bir zamanlar Türkiye’nin en önemli oto alım satım merkezlerinden biri olan Nevşehir’de bu alanda ciddi bir durgunluk kendisini hissettirmeye devam ediyor.

Nevşehir Oto Galericilerde Durgunluk Hakim
08 Eylül 2015 Salı 15:48

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Bir zamanlar Türkiye’nin en önemli oto alım satım merkezlerinden biri olan Nevşehir’de bu alanda ciddi bir durgunluk kendisini hissettirmeye devam ediyor.

Gerek Yeni Oto Galericiler Sitesinde, gerekse Çavuşoğlu Oto Galericiler sitesinde kime dokunsanız bir ah işitmeniz mümkün. Oto alım satım piyasasının son yıllarda artan banka kredileri ile genel itibariyle sıfır marka otomobillere yönelmesi nedeniyle 2. el oto alım satımının gerilediğini söyleyen galerici esnafı, erken genel seçim beklentileri nedeniyle döviz kurlarındaki aşırı yükseliş ve Türk Parasının değer kaybedişi gibi nedenlerle sıkıntılı günler geçiriyor.

Genel itibariyle tır ve kamyon ağırlıklı büyük tonajlı araçların yer aldığı her iki oto galericiler sitesinde çok sayıda işyerinin ise kapalı olması da yaşanan ekonomik sıkıntının bir göstergesi olarak gösteriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.