banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesi Dolu Dizgin……

Nevşehir Üniversitesi ortaya koyduğu vizyon ve strateji ile Nevşehir’imizin bir çok alanda ulusal ve uluslar arası düzeyde yer edinmesinde büyük rol oynamıştır.

Nevşehir Üniversitesi Dolu Dizgin……
13 Kasım 2013 Çarşamba 21:30

banner143
banner134

 Nevşehir Üniversitesi ortaya koyduğu vizyon ve strateji ile Nevşehir’imizin bir çok alanda ulusal ve uluslar arası düzeyde yer edinmesinde büyük rol oynamıştır. Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç hocamızın da ilk günden itibaren öne çıkarmaya çalıştığı ve toplumun tamamını kapsayıcı vizyonu “yerelden kopmadan evrenseli yakalama” toplumsal stratejisinin, tüm kamu ve özel sektörü ve kişileri kapsayarak, geri bırakılan, ötelenen ve sahip çıkılmayan NEVŞEHİR kimliğinin gerekli değerini almalıdır. Bu doğrultuda vizyon ve stratejisini oluşturan Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü imkanları doğrultusunda NEVŞEHİR kimliğinin algılanma düzeyini sportif anlamda ulusal ve uluslararası arenada hak ettiği yeri alması için çalışmalarına kurulduğu günden itibaren hız kesmeden devam etmektedir. Sporu sadece skor olarak görmeyen ve bir bütün şehri kapsaması, vizyonu, stratejisi ve kurumsal kimliğinin önemini ortaya çıkaran Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın , bu algının toplumun tamamında vucüt bulduğunda Türk – İslam medeniyetinde önemli bir kilometre taşı oluşturan Anadolu’nun bu bakir toprakları gerekli farkındalığı oluşturacaktır. Bu farkındalığın oluşturulmasında kimse geri duramaz ve durmamalıdır. Bu topraklara borcumuz var, geri durmak isteyenler  olacaktır, bunlara en iyi cevabı yine bu kadir şinas milletimiz yeri ve zamanı geldiğinde vereceklerdir. Taşğın, Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak en iyi örnekler oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız, Beko Basketbol liginde yerimizi alıp Yalova’da, 10 Kasım Atatürk Koşusunda Ankara’da, Türkiye Boks Şampiyonasında Aksaray’da, ya da bu şehrin güzel ilçelerinin herhangi birinde çim sahalarda Futbol müsabakasında, Ankara’da Spor Genel Müdürlüğünde v.b. birçok çalışma  ilebunların hepsi önünde Nevşehir yazan bir spor kulübü ile sağlanıyor, arkasının bir önemi var mı....

Bu vizyonun ve stratejinin oluşmasında desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a, Futbol Takımımız hocası Tarkan Güney’e, Basketbol takımı teknik heyetindeki Mustafa Yarılı, Ahmet Köksal, İsa Demir, Ahmet Ocak’a, Atletizm takımı Resul Köstekçi, Boks takımı Nedim Baba, Bisiklet takımı Sedat Yılmaz, Teakvando takımı Recep Işık hocalarımıza, ve cahilliğimizden dolayı ismini unuttuğumuz ve yazamadığımız bütün güzel insanlara sonsuz teşekkürler, burada, başka yerde veya başka konumlarda bu ülkeye hizmet edebilme heyecanı ile selam ve saygılarımla….


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.