banner461
banner195

Nevşehir'de Çocuk Tarım Kampı Tamamlandı

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ilköğretim 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen Çocuk Tarım Kampı etkinliği kapanış töreni yapıldı.

Nevşehir'de Çocuk Tarım Kampı Tamamlandı
19 Ekim 2015 Pazartesi 13:57

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ilköğretim 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen Çocuk Tarım Kampı etkinliği kapanış töreni yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca "Çocuk Tarım Kampı" adı altında ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine, doğa bilinci çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla bir kamp etkinliği gerçekleştirildi. Düzenlenen kampta öğrencilere belirtilen amaçları uygulamak için ders ve işletme gezileri yapılarak tarımsal çalışmaları uygulamalı olarak gösterilmiştir.

İl Müdürlüğümüz ve 19 Mayıs İlköğretim Okulu işbirliği ile 01/04 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe 4/D sınıfı öğrencileri katıldı.Kamp sonunda öğrencilere sertifika töreni düzenlendi.

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ilköğretim 4. sınıf öğrencileri için düzenlediği Çocuk Tarım Kampı bir dizi etkinliklerle sona erdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, yapılan etkinlikler ve geziler neticesinde çocuklara; doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Çocuk ve gençlere tarımsal faaliyetleri tanıtma ve sevdirmenin doğal kaynakların korunmasının önemini kavramalarını sağlamanın önemli olduğunu da kaydeden Yılmaz, kamp boyunca yapılan etkinlik, deney, gezi ve gözlemlerle çocukların tarıma ilgisini artırmayı da sağlamaya çalıştıklarını söyledi.​

Daha sonra öğrencilerin kamp boyunca yapmış olduğu resimler, el becerileri, saksıda sebze çalışmaları, fotoğraflarının yer aldığı sergi gezildi. Öğrencilere çeşitli hediyeler ve sertifikaları verildi, çocuklar arası yarışmalar düzenlendi. hatıra fotoğraflar çekildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.