banner461
banner195

Nevşehir'de Dev Külliye İnşaatında Beton İşleri Tamamlandı

Nevşehir Külliyesinde Kaba inşaatı tamamlanan binanın betonu da atıldı.

Nevşehir'de Dev Külliye İnşaatında Beton İşleri Tamamlandı
29 Aralık 2015 Salı 21:58

banner143
Nevşehir Külliye İnşaatı'nın Beton İşleri Tamamlandı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediyesi’nin,şehir kimliği ile örtüşen mimari ve sosyal donatıları ile birlikte geleceğe taşınacak en önemli eserleri arasında ilk sırada yer alacak Nevşehir Külliyesi’nin inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.


Nevşehir Külliye İnşaatında Beton işlemleri tamamlandı. ..

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Külliye İnşaatında Beton işlemleri tamamlanarak kar yağmadan bitirildiğini söyledi . Ünver , şahsi sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı açıklamasında; "-Rabbime şükürler olsun.Kar yağmadan Külliyemizin beton imalatını bitirdik.İnşallah minarelerimiz devam edecek. Huşu içerisinde namaz kılacağımıza günlere az kaldı
" dedi. 

İşte Külliye inşaatından bu gün itibariyle son görüntüler...


Nevşehir Göre yolu Ali Dirikoç Bulvarı üzerinde, geleneksel  şehir mimarisi  ,taş malzeme ve modern sistemlerle donatılacak Nevşehir Külliyesi’nde inşaat çalışmaları, yüklenici firma çalışanlarınca aralıksız devam ediyor.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de oluşturduğu çalışma ofisi ile daha yakından takip ettiği Nevşehir Külliyesi’ nin yapımı için hayırseverlerin de yardım ve katkılarının yoğun şekilde devam ediyor.


Nevşehir Belediyesi’nin 10 milyon TL ile katkı sağladığı Nevşehir Külliyesi’nin en kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan  Ünver,  Nevşehir Külliyesi’nin yapımına sağladıkları  katkılardan dolayı hayırseverlere teşekkür etti. 


3 kattan oluşacak ve içerisinde  iç ve dış bölümlerinde 11 bin 500 kişinin ibadet edebileceği  Selatin Camii, Gasilhane, Gusülhane, Morg, Kadın ve Erkek Taziye Evi, 500 kişilik Konferans salonu, Kütüphane, otopark , market  ve dini eğitimlerin gerçekleştirileceği çeşitli sosyal donatıların bulunacağı Nevşehir Külliyesi ile birlikte 52 bin metrekarelik bir de şehir meydanının oluşturulacağını aktaran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Külliyesi’nin 2016 yılında vatandaşların hizmetine kazandırılmasının planlandığını sözlerine ekledi. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.