banner461
banner195

Nevşehir'de İtfaiye Erinin Çocukları Yangında Öldü

Nevşehir'in Kozaklı ilçesi Buruncuk Mahallesi'nde itfaiye eri Durak Sola'nın 2 çocuğu, çıkan yangında dumandan zehirlenerek öldü.

Nevşehir'de  İtfaiye Erinin Çocukları Yangında Öldü
02 Eylül 2013 Pazartesi 12:35

banner143
banner134

Nevşehir'de 2 Çocuğun Öldüğü Ev Yangını

Nevşehir'de itfaiye eri ailesini kurtaramadı

Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde evde çıkan yangında, 3 ve 6 yaşındaki iki kardeş hayatını kaybetti.
Kozaklı Belediyesinde çalıştığı öğrenilen Durak Sola'ya ait Buruncuk Mahallesindeki tek katlı müstakil evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Kozaklı Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangında, evde yalnız oldukları belirtilen Devlet (3) ve Mustafa Durak (6) kardeşler yaşamını yitirdi. 

Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde çıkan yangında ölen 2 çocuğun babalarının itfaiye eri olduğu ve evinde çıkan yangına kendisinin de müdahale ettiği ortaya çıktı. 

Kozaklı Belediyesi İtfaiyesinde görevli Durak Sola, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sabah 08.30'da işe gittiğini ve başka bir itfaiye aracının kaybolan malzemesini aradıkları sırada mesai arkadaşlarının kendisine evinin yandığı haberini verdiklerini söyledi.

İtfaiye aracıyla evine geldiğinde gördüğü manzara karşısında şok yaşadığını dile getiren Sola, "Kendi evimi söndürmeye geldim ancak ev çoktan yanmıştı. İki çocuğumu kurtaramadım. İkisinin de cenazelerini aldım. Olayın nasıl olduğunu tam bilmiyorum" diye konuştu.

Olayda ölen çocuklarının evin en köşesindeki odalarında bilgisayarda oyun oynadıklarını belirten Sola, "Hemen yanlarında bizim yatak odamız vardı. Yangın orada çıkmış. Evin çatısının da kara örtü (samanla karışık toprak) olması nedeniyle içten içe yanarak çocukları zehirlemiş. İki çocukta da hiç yanık yok. Dumandan zehirlenmişler. Eşim Yeliz ve 12 yaşındaki oğlum Oğuzhan annesiyle birlikte dış kapıya yakın olan odada televizyona bakıyormuş. Eşim midesinden rahatsız olduğu için kanepeye uzanmış. Yangını o da çok sonradan farketmiş. Duman onu da etkilemiş. Çocukları kurtarmak için camları kırmaya çalışmış o sırada kolları kesilmiş. Onu da hastaneye kaldırdık. Şimdi hastanede" diye konuştu.

Eve geldiklerinde çok yoğun bir duman olduğunu ve taktıkları maskelerin bile tıkandığını ve bir süre eve giremediklerini anlatan Sola, "Daha sonra camı kırarak çocukların bulunduğu odaya girdim. İtfaiyenin sıktığı Sudan dolayı odanın içi su dolmuştu. Çocuklarımı suyun içinden kendi ellerimle çıkardım. Çıkardığımda ikisi de kucağımda yaşıyordu. Hastaneye giderken öldüler" diyerek ağladı. 

Mahalle sakinleri de evin yanmaya başladığını fark ettiklerinde yoğun duman nedeniyle içeri giremediklerini söyledi.

Bugün Kozaklı'da Buruncuk Mahallesi'ndeki tek katlı evde çıkan yangında, Devlet (3) ve Mustafa Durak Sola (6) kardeşler hayatını kaybetmişti. 

Yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

İki kardeşin cenazeleri Halk Sağlığı Merkezi morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.