banner461
banner195

Nevşehir'de Kur’an Ödülleri Sahiplerini Buldu

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformuyla birlikte, Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği’nin Nevşehir’de düzenlediği “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Ödül Töreni” yoğun bir katılımla Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde 4 Nisan 2014 / 4 Cemaziyel Ahir 1435 Cuma günü akşamı gerçekleştirildi.

Nevşehir'de Kur’an Ödülleri Sahiplerini Buldu
08 Nisan 2014 Salı 21:53

banner143
Nevşehir de  Kur’an Ödülleri Sahiplerini Buldu
İlgili Galeriye Git
banner134
 Kur’an Ödülleri Sahiplerini Buldu
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformuyla birlikte, Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği’nin Nevşehir’de düzenlediği “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Ödül Töreni” yoğun bir katılımla Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde 4 Nisan 2014 / 4 Cemaziyel Ahir 1435 Cuma günü akşamı gerçekleştirildi.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında ilki İlmihal yarışması olarak geçen yıl düzenlenen yarışmaya Türkiye geneli 87 bin kişi katılmıştı. Bu yılda yegâne hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerimin daha iyi anlaşılmasını sağlamak, Allah'ın kutsal mektubu olan Kur'an-ı Kerimi okumak, anlamak ve yaşamak gerektiğini, ayrıca her yaştan insanın rahatlıkla okuyup anlayacağını ve mesajlarının gayet açık olduğunu göstermek amacıyla Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması olarak düzenlenen ve 9 Mart 2014 Pazar günü yapılan yarışmaya ilimizden 726 kişi Türkiye geneli ise toplam 176 bin kişi katılmıştı.

24 Mart 2014’te sonuçların açıklandığı yarışmada, İl derece ödülleri 4-12 Nisan tarihlerinde illerde yapılacak olan ödül törenlerinde, Türkiye Ödülü ise 13 Nisan’da İstanbul Bağlarbaşı Kültür Merkezinde muhteşem bir final programıyla sahiplerini bulacak.

Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği tarafından organize edilen Nevşehir Ödül Gecesine İlgi Büyüktü

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen Ödül Törenine konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal TÜRER katıldı.

Hafız Zekai BALDEMİR’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği Üyelerinden Atila UĞUR yaptı. Merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad COŞAN hocaefendinin “Kur’an ve Sünnete Sımsıkı Sarılmak” konulu kısa sohbetinin ardından Prof. Dr. Celal TÜRER’in “Kur’an ve Şahsiyet” konulu konferansına geçildi.

Sürpriz hediye çekilişlerinin yer aldığı programda, katılımcılara; çeyrek altın, tefsir seti, meal ve kitap seti, flaş bellek, müzik kutusu çekilişleri yapıldı.

Çevre ve Kültür Derneği konseptine uygun olarak da; Çam fidanı, gül fidanı ve narenciye fidanı çekilişleri de yapıldı.

Kur’an okuma konusunda farkındalığı artırmak amacıyla KAB Platformu tarafından hazırlanan “DEĞİŞİM” isimli kısa film izleniminden sonra Ödül Törenine geçildi.

A Kategorisinde (14 yaş altı) dereceye girenlere ödüllerini Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar DURMUŞ takdim etti.

B Kategorisinde (14-19 yaş arası) dereceye girenlere ödüllerini Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sefa BARDAKÇI takdim etti.

C Kategorisinde (19 yaş üstü) dereceye girenlere ödüllerini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal TÜRER takdim etti.

D Kategorisi (Din Görevlileri) il birincisine ödülünü Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Erdoğan ÖZTÜRK takdim etti.

Ödüllerin sahiplerini bulmasıyla birlikte program sona erdi.

A Kategorisi Nevşehir Dereceleri:

Zekeriya Salih PAK : 91,08 puanla Nevşehir Birincisi

Havva Nur Karaketir : 90,83 puanla Nevşehir İkincisi

Beyzanur Altunbaş : 89,90 puanla Nevşehir Üçüncüsü oldular.

B Kategorisi Nevşehir Dereceleri:

Eyüp Kepenek : 84,25 puanla Nevşehir Birincisi

Büşra Varır : 81,57 puanla Nevşehir İkincisi

Şevval Selvigül Dilli : 81,31 puanla Nevşehir Üçüncüsü oldular.

C Kategorisi Nevşehir Dereceleri:

Ahmet Yusuf Karakaya : 95,76 puanla Nevşehir Birincisi

Mevlüde Yüce : 92,36 puanla Nevşehir İkincisi

Büşra Bahcıvan : 91,88 puanla Nevşehir Üçüncüsü oldular.

D Kategorisi Nevşehir Birincisi: 90,4 puanla Latif ADSAN Nevşehir Birincisi olmuştur.

Zafer BAKUM Hasan Emmi Çevre ve Kültür Deneği Yarışma Sorumlusu


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.